Naga Marketslogo Quadriga QuadrigaCXZgodnie z dokumentem opublikowanym we wtorek przez Ernst & Young, firmę audytorską monitorującą sprawę bankructwa giełdy QuadrigaCX, w ubiegłym roku użytkownicy platformy złożyli aż 16 959 dowodów na roszczenia dotyczące aktywów w bitcoinach (BTC), bitcoin cash (BCH), bitcoin SV (BSV ), bitcoin gold (BTG), ethereum (ETH), litecoinie (LTC), dolarach kanadyjskich (CDN) i dolarach amerykańskich (USD).

  • EY nadal przetwarza kolejne wniosku dot. roszczeń.
  • Nie jest jasne, kiedy sprawa definitywnie się zakończy.

QuadrigaCX: sprawa w toku

Chociaż EY poprosiło użytkowników o złożenie roszczeń najpóźniej do 31 sierpnia ubiegłego roku, przyznało, że nadal odbiera i przetwarza roszczenia, choć „liczba nowych wniosków znacznie zmalała”.

EY przekazało też, że przed dokonaniem dystrybucji środków przekonwertuje wszystkie kwoty na dolara kanadyjskiego. Nie wiadomo, w jaki sposób wycenione zostaną kryptowaluty.

Firma przejęła kontrolę nad QuadrigaCX 5 lutego 2019 r., kilka dni po złożeniu stosownego wniosku o rehabilitację obywatelską. Ekwiwalent aktywów w dolarach kanadyjskich według cen z lutego 2019 r. wyniósłby 234 miliony USD kanadyjskich (167 milionów USD). Jeśli jednak kryptowaluty są wyceniane po cenach bieżących, ich łączna wartość może wynosić około 431 milionów USD kanadyjskich (307 milionów USD).

Jeśli chodzi o same roszczenia, EY twierdzi, że nie zakończyło weryfikacji wszystkich otrzymanych dokumentów. Niektóre zawierają braki, co oznacza, że ​​mogą nie być podpisane lub zawierać inne drobne błędy.

Nie określono też nadal terminu, w którym użytkownicy mogą oczekiwać zwrotu środków.

Co dalej będzie działo się w sprawie giełdy?

Zgodnie z notką Millera Thomsona z kancelarii prawnej reprezentującej użytkowników Quadrigi, kanadyjski poborca ​​podatkowy musi jeszcze wystąpić z roszczeniem przeciwko giełdzie, zanim jakiekolwiek środki zostaną wypłacone.

Ponieważ Quadriga nie złożyła deklaracji podatkowych w toku zwykłej działalności gospodarczej, konieczne jest ustalenie roszczenia podatkowego przez Kanadyjską Agencję Podatkową przeciwko QuadrigaCX przed ogłoszeniem przez Powiernika jakiejkolwiek wypłaty na rzecz Poszkodowanych Użytkowników lub wierzycieli – przekazał prawnik.

QuadrigaCX ogłosiło bankructwo w zeszłym roku po tym, jak założyciel i dyrektor generalny giełdy Gerald Cotten zmarł w tajemniczych okolicznościach.

Autor poleca też:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here