Naga Marketslogo Quadriga QuadrigaCXSyndyk QuadrigaCX, upadłej kanadyjskiej giełdy, ma tylko 30 milionów USD na opłacenie roszczeń byłych klientów platformy. Te ostatnie opiewają zaś na 171 milionów USD.

  • Syndyk QuadrigaCX nie ma wystarczających środków na opłacenie roszczeń byłych klientów firmy.
  • Luka jest olbrzymia i wynosi aż ok. 140 mln USD.

QuadrigaCX: giełda nie jest w stanie spłacić byłych użytkowników

Syndyk upadłej giełdy kryptowalut QuadrigaCX, ujawnił, że ma tylko około 29,8 miliona USD do rozdysponowania wśród powodów, którzy stracili na platformie swoje kryptowaluty. Roszczenia wynoszą zaś 171 milionów USD.

W aktualizacji z 6 listopada złożonej w Ontario Superior Court of Justice, syndyk ujawnił, że otrzymał 17 053 roszczeń od klientów, którzy powierzyli swoje fundusze kanadyjskiej giełdzie.

Roszczenia te obejmują dolary, ale też: 24427 bitcoinów (BTC), 65457 etherów (ETH), 87031 litecoinów (LTC), 7723 jednostek bitcoin cash (BCH), 17934 bitcoin gold (BTG) i 7098 bitcoin SV (BSV).

Przypomnijmy, że nieżyjący już założyciel QuadrigaCX, Gerald Cotten, handlował za pomocą funduszy swoich 76 000 klientów na różnych giełdach. Oczywiście bez ich wiedzy. W ten sposób zapewne stracił większość środków.

Cotten zmarł w grudniu 2018 r. w czasie wycieczki do Indii, kiedy zachorował na niewydolność jelit. Jego żona musiała nawet opublikować akt zgonu, bowiem klienci giełdy nie wierzyli w to, że CEO firmy nie żyje. Podejrzewano nawet, że sfingował własną śmierć, by uciec przed wierzycielami.

Poszukiwane środki

Ernst and Young, która to firma jest odpowiedzialna za rozliczenie giełdy po jej upadku, do tej pory pozyskało jedynie 29,8 miliona USD i to tylko dzięki sprzedaży aktywów składających się na majątek Cottena, rozliczeniu się ze środków z wdową po nim i odzyskaniu funduszy od zewnętrznej firmy płatniczej, z usług której korzysta giełda.

Ernst and Young planuje przeliczyć wszystkie odzyskane aktywa na dolary kanadyjskie i przydzielić środki użytkownikom w oparciu o ceny kryptowalut z dn. 15 kwietnia 2019 r., kiedy to QuadrigaCX ogłosiła upadłość, lub 5 lutego 2019 r., kiedy użytkownikom zablokowano dostęp do giełdy. Firma zwróciła się też do sądu o ustalenie daty stosowanej dla kursu wymiany.

Autor poleca też:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here