Naga Marketslogo Quadriga QuadrigaCXSąd Najwyższy w kanadyjskiej prowincji Nowa Szkocja nakazał w dniu wczorajszym lokalnym kancelariom prawnym Miller Thomson oraz Cox & Palmer reprezentację klientów poszkodowanych przez giełdę kryptowalut QuadrigaCX.


Wspólny adwokat ma ułatwić dochodzenie

Na początku lutego informowaliśmy o podejrzanej śmierci właściciela giełdy QudarigaCX, który jako jedyny posiadał klucz do środków ulokowanych na giełdzie o wielkości 190 milionów dolarów. Kilka dni później firma audytorska Ernst & Young po przeprowadzeniu wstępnych badań stwierdziła, iż nie tylko odzyskanie środków może być niemożliwe, ale padło podejrzenie, że wcale może ich nie być na giełdzie!

Wczoraj sędzia Michael Wood podjął decyzję, że kancelarie Miller Thomson i Cox & Palmer będą pełnić funkcję głównego doradcy reprezentującego grupę użytkowników, których środki przepadły po wpłacie na największą kanadyjską giełdę kryptowalut.

 

Zgodnie z decyzją sądu obrońcy będą odpowiedzialni za:

  • Sprawną komunikację z użytkownikami;
  • Działanie jako łącznik między poszkodowanymi, a firmą audytorską;
  • Opowiadanie się za interesami inwestorów przed sądem;
  • Identyfikację potencjalne sprzecznych interesów;
  • Obronę prywatności użytkowników.

Reprezentatywny doradca prawny może sprawić, że postępowanie stanie się wydajniejsze i bardziej opłacalne dla wszystkich stron, zapewniając jasny mechanizm komunikacji z zainteresowanymi stronami, co pozwoli uniknąć potencjalnych konfliktów – orzekł kanadyjski sąd.

Najbliższa rozprawa ws. giełdy QuadrigaCX została zaplanowana na 5 marca 2019 r.

Oczekuję od adwokatów znalezienia wspólnego stanowiska dla wszystkich poszkodowanych. Następnie takie stanowisko zostanie przedstawione Trybunałowi do rozpatrzenia – dodał sędzia Wood.

Sprawa kanadyjskiej giełdy kryptowalutowej QuadrigaCX staje się coraz bardziej tajemnicza. Zaledwie tydzień temu okazało się, że ktoś przeniósł z platformy prawie 300 000 USD w bitcoinach (BTC) do zimnych portfeli. Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here