Naga MarketsPZU znowu na kluczowym wsparciu. KNF zezwala na dywidendę Kurs akcji spółki PZU, najpopularniejszego w Polsce ubezpieczyciela, rósł podczas wczorajszej sesji o około 0,39%. Akcje drożały o 0,15 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego maksimum przy 38,64 zł. Jest to dobry wynik na tle tracącego wczoraj 0,56% indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy standardowych obrotach, na tle poprzednich sesji. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 38,59 zł. W sumie od początku października notujemy zaledwie około 10% odbicie notowań.


Akcje PZU znowu na kluczowym wsparciu

Notowania spółki wyglądają słabo w ostatnim czasie. O ile w październiku i listopadzie kurs powoli wrastał bez udziału większych obrotów, można było być w miarę zadowolonym. Grudzień przyniósł jednak mocne pogorszenie sytuacji i silniejszy spadek kursu. Wpisuje się to w pogorszenie nastrojów na rynkach akcyjnych. Spoglądając na wykres z tygodniową skalą czasową, widać że w okresie letnim kurs spółki spadł o ponad 20%, a następnie próba odrabiania była mało dynamiczna. Dość długo strona popytowa nie była w stanie wyjść ponad poziom poprzedniego dołka przy 40 zł. Słabe wejście w grudzień pokazuje, że nadal sprzedający rozdają karty, zgodnie zresztą z szerszym trendem. Zachodzi obecnie obawa o to czy kluczowe wsparcie przy 35,50 zł wytrzyma. Jeżeli nie, otrzymamy czytelny sygnał kontynuowania trendu spadkowego.

Conotoxia
Te artykuły również Cię zainteresują

pzu 6.12.2019
Notowania PZU 6.12.2019

Inwestuj z dźwignią na GPW w surowce, waluty, indeksy oraz spółki polskie oraz zagraniczne. Wszystko dzięki certyfikatom Turbo emitowanym przez ING N.V. Zdywersyfikuj swój portfel inwestycyjny i wybierz spośród 400 różnych certyfikatów. Dowiedz się więcej na temat certyfikatów dzięki Akademii ING.

KNF dopuszcza dywidendę w PZU

Przed paroma dniami Komisja Nadzoru Finansowego poinformowała, że dopuściła przeznaczenie na dywidendę całego zysku za 2019 rok przez zakłady ubezpieczeń i reasekuracji. Ponadto KNF zaleciła aby dywidendę wypłaciły wyłącznie zakłady ubezpieczeń spełniające wymogi takie jak np. otrzymanie za 2018 rok ocenę ryzyka dobrą lub zadowalającą, w poszczególnych kwartałach 2019 roku nie wykazały niedoboru środków własnych na pokrycie wymogu kapitałowego, w 2019 roku nie były objęte krótkoterminowym planem finansowym lub planem naprawczym.

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here