Naga MarketsAkcje PZU wykres notowańKurs akcji spółki PZU, najpopularniejszego w Polsce ubezpieczyciela, rósł podczas wczorajszej sesji o około 0,39%. Akcje drożały o 0,15 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego maksimum przy 38,64 zł. Jest to dobry wynik na tle tracącego wczoraj 0,56% indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy standardowych obrotach, na tle poprzednich sesji. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 38,59 zł. W sumie od początku października notujemy zaledwie około 10% odbicie notowań.


Akcje PZU nadal z mało dynamicznym odbiciem

Od początku października spółka stabilnie wzrasta, mimo że w tym okresie nie mamy ani większej dynamiki ruchu ceny, ani też wsparcia w postaci większych obrotów. Mimo wszystko, na tle WIG20 zwyżka ta wygląda całkiem nieźle. Słabość obicia może jednak sugerować, że mamy do czynienia tylko z korekcyjnym odbiciem. Spoglądając na wykres z tygodniową skalą czasową, widać że w okresie letnim kurs spółki spadł o ponad 20%, a obecnie odrabia w powolny sposób około połowy strat. Dość długo więc strona popytowa nie jest w stanie wyjść ponad poziom poprzedniego dołka przy 40 zł.

pzu 29.11.2019
Notowania PZU 29.11.2019

WIG20 niebawem przed techniczną szansą

Na tle WIG20, zachowane PZU może cieszyć. W listopadzie indeks wyraźnie traci na wartości, podczas gdy PZU odznacza się pewną siłą relatywną i nadal przynajmniej podtrzymuje ostatnią zwyżkę. Lada moment indeks powinien testować dolną krawędź kanału wzrostowego oraz pewne wsparcie, co daje szansę na odbicie. Poprawa nastrojów w indeksie powinna pomóc także PZU.

wig20
Notowania WIG20 29.11.2019

Inwestuj z dźwignią na GPW w surowce, waluty, indeksy oraz spółki polskie oraz zagraniczne. Wszystko dzięki certyfikatom Turbo emitowanym przez ING N.V. Zdywersyfikuj swój portfel inwestycyjny i wybierz spośród 400 różnych certyfikatów. Dowiedz się więcej na temat certyfikatów dzięki Akademii ING.

Placówka PZU Zdrowie otwarta we Wrocławiu

W ostatnich dniach spółka informowała o otwarciu Centrum Medycznego PZU Zdrowie Wrocław Grabarska. Jest to pierwsza placówka PZU Zdrowie we Wrocławiu i jedna z blisko 100 w Polsce. Pacjenci będą mogli skorzystać z konsultacji lekarzy specjalistów, wykonać badania diagnostyczne i drobne zabiegi ambulatoryjne. Jest także część stomatologiczna z gabinetami wyposażonymi w sprzęt do precyzyjnej diagnostyki i leczenia minimalizującego ból.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here