Naga MarketsPZU z wysokim wzrostem na zakończenie czwartkowej sesjiWczorajsza sesja przyniosła zwyżkę i ustanowienie nowych historycznych rekordów dla kluczowych amerykańskich indeksów. Wspierająco dla rynku akcji działają kolejne doniesienia o postępach w sprawie pakietu fiskalnego. Dodatkowo prace nad zatwierdzaniem i wprowadzaniem szczepionek do użytku przyśpieszają – tym razem Europejska Agencja Leków poinformowała, że przyśpieszy decyzję dotyczącą zatwierdzenia szczepionki wyprodukowanej przez firmę Moderna z 12 stycznia do 6 stycznia 2021 roku.

PZU chce pozostać spółką dywidendową

Krajowe indeksy zyskiwały przez większość dnia, aż do momentu podania informacji o wprowadzeniu narodowej kwarantanny obowiązującej od 28 grudnia przynajmniej przez 3 pełne tygodnie. Restrykcje ponownie uderzają w sektor odzieżowy, gdyż zamknięte będą galerie handlowe (z wyłączeniem sklepów oferujących niezbędne dobra). Zamknięte będą również hotele, a obiekty sportowe będą dostępne tylko dla sportu zawodowego, co więcej utrzymane zostaną bieżące obostrzenia, a dodatkowo ograniczone zostaną spotkania i przemieszczanie się w noc sylwestrową. Wyżej wymienione obostrzenia, według zapowiedzi, mają zminimalizować wielkość III fali zachorowań.

Te artykuły również Cię zainteresują
WIG w układzie dziennym

Wprowadzenie narodowej kwarantanny zniosło notowania kluczowych indeksów poniżej zera. Planując dzisiejszą sesję warto mieć na uwadze rozliczenie instrumentów pochodnych, które może mieć wpływ na większa zmienność na rynku akcji. W temacie spółek: 1) Sony poinformowało o usunięciu do odwołania cyfrowej wersji „Cyberpunk 2077” ze sprzedaży na PlayStation Store – ruch spowodowany jest troską o satysfakcję klientów. Jest to kolejna zła informacja dla studia, która wpłynie na obniżenie sprzedaży tytuły przynajmniej w początkowym popremierowym okresie. 2) EEF B.V ogłosiło przymusowy wykup akcji Elemental Holding po 2,42 zł. 3) PZU chce pozostać spółką dywidendową i wypłacić akcjonariuszom jak największą dywidendę – akcje spółki zyskały 4,8% po informacji o dopuszczeniu możliwości wypłaty dywidendy przez KNF. 4) Dzisiaj na giełdzie zadebiutuje PCF Group.

Autor: Adam Dudoń

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here