Naga MarketsPZU z wyceną przy 39,33 zł i prognozą dywidendy 2,42 zł - zapiski giełdowego spekulantaW czwartek wypłynęła najnowsza rekomendacja dla spółki PZU. Michał Konarski i Mikołaj Lemańczyk z BM mBanku w raporcie z 3 grudnia podtrzymali rekomendację kupuj dla PZU. Jednocześnie analitycy podnieśli cenę docelową o ponad 9% do 39,33 zł za akcję. „Eksperci BM mBanku podnieśli także prognozy dywidendy na 2021 rok oraz zysku netto na 2022 rok. Jak zaznaczają, w tym roku PZU zaskakuje oczyszczonymi wynikami, a w samym 3Q’20 ubezpieczyciel przebił konsensus aż o 23%. Pomimo ostatniego wzrostu śmiertelności analitycy uważają, że 4Q’20 może być znowu rekordowy z uwagi na niższą szkodowość segmentu majątkowego wspieraną przez kolejne rządowe obostrzenia” – podano w raporcie.

  • PZU wyceniona na poziomie 39,33 zł
  • Analitycy przewidują dywidendę w wysokości 2,42 zł na akcję

Dobre wyniki w 2020 roku powinny przełożyć się na dywidendę, którą na podstawie danych jednostkowych analitycy szacują obecnie na 2,1 mld zł czyli 2,42 zł na każdą akcję. W raporcie wskazano także, że na tle konkurencji w Europie, spółka wyceniana jest nadal na niskim poziomie. Wynikom PZU ciąży sektor bankowy. Analitycy wskazują na szanse połączenia Alior Banku z Pekao – możliwe, że temat ten pojawi się w nowej strategi, którą poznamy w I kw.

Te artykuły również Cię zainteresują
Przestrzeń do wzrostów

Generalnie jednak sektor bankowy wszystko najgorsze ma już za sobą. Analitycy nie spodziewają się też kolejnego cięcia stóp procentowych. W związku z czym, banki nie powinny być już powodem kolejnych odpisów. Na wykresie mamy silne wzrosty i otwartą przestrzeń przynajmniej do oporu w rejonie 32-33 zł.

Certyfikaty ING Turbo to notowane na GPW strukturyzowane produkty inwestycyjne, dzięki którym możesz korzystać ze wzrostów lub spadków cen akcji, indeksów, surowców, obligacji oraz kursów walut. Sprawdź materiały edukacyjne i dowiedz się jak inwestować w ING Turbo

Przeczytaj również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here