PZU - notowania kursu akcji 8 maja 2019Notowania spółki PZU S.A. nieznacznie traciły w trakcie sesji z wtorku 7 maja. Akcje PZU taniały o nieco ponad 0,3% co oznacza spadek o 14 groszy. Sesja odznaczała się jednak bardzo niskimi obrotami, stąd też wynik dzienny ma niewielkie znaczenie. Sesja zakończyła się na poziomie 41,46 zł, choć sesyjne maksima sięgały bliskich okolic 42 zł.


Akcje PZU wykonają ruch w kierunku 40 zł?

Spoglądając na wykres z dzienna skalą czasową, można zauważyć, że w szerszym rozumieniu cena akcji przesuwa się w umiarkowany sposób do góry, gdzieś od połowy ubiegłego roku. Jesteśmy w stanie wyznaczyć nawet nieźle respektowany kanał wzrostowy. Bliższa rzeczywistość nie pozwala odczuć jednak wzrostowego kierunku. Od końca stycznia notowania mocno spadły, a obecnie mamy konsolidację, choć kurs próbuje wyznaczać coraz wyższe lokalne ekstrema. Jeżeli nie uda się zainicjować mocniejszego odbicia, wydaje się, że kolejna szansa dla strony kupujących może pojawić się po spadku do okolic 40 zł, a więc na wsparcie w postaci poprzedniego dołka oraz na dolna krawędź wspomnianego kanału wzrostowego.

wykres z kursem akcji pzu 8.05.2019
Kurs akcji PZU 8.05.2019 źródło xStation 5

Pozytywne rekomendacje oraz nadzieje związane z PPK

W tym roku spółka otrzymała pozytywną rekomendację od DM mBanku. Od marca analitycy zalecają akumulację akcji. Wyznaczona cena docelowa w marcu to 46,50 zł. W kwietniu została jednak obniżona do poziomu 43,38 zł co i tak nadal oznacza jeszcze kilku procentowy potencjał wzrostu kursu.

Wczoraj spółka poinformowała o wpisaniu TFI PZU do ewidencji instytucji, które mogą oferować pracownicze plany kapitałowe. Udział w PPK jest bardzo istotny dla spółki, która liczy na około 30% udział w rynku pracowniczych planów kapitałowych. Aby to osiągnąć spółka już wcześniej zapowiadała, że w pierwszym roku od uruchomienia programu, nie będzie pobierała opłat za zarządzanie środkami.

Warto także przypomnieć, że spółka wypłaci w tym roku 2,80 zł dywidendy na akcję. Dzień dywidendy to 14 sierpnia, a dzień wypłaty nastąpi 5 września. Już 14 maja spółka opublikuje raport z wynikami za pierwszy kwartał bieżącego roku.

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

3 KOMENTARZE

  1. Na ppk nikt nie straci, ani fundusze ani ludzie bo to dobre sprawdzone już w innych krjach rozwiązanie, dziwne że dopiero teraz je wprowadzają

  2. Na kokosy to ja nie liczę, ale cokolwiek przeciez sie przyda. Jak mi wyliczyli ostatnio ile bede dostawał na emeryturze to zęby w sciane albo co najwyzej chleb i woda… no dramat. Wiec czas sie ogarniac i to szybko

  3. Ja tam się cieszę, że będzie możliwość oszczędzania na swoją emeryturę w taki korzystny sposób właśnie jak te ppk. No i nie trzeba samemu tylko oszczędzać, bo pracodawca będzie musiał nam też dorzucać ale i państwo. Z tego wszystkie będzie wychodziła naprawdę fajna sumka

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here