Naga Markets

PZU z silnym odbiciem. Kurs testuje linię trenduKurs akcji spółki PZU, najpopularniejszego w Polsce ubezpieczyciela, rósł podczas wczorajszej sesji o około 7,15%. Akcje drożały o 2,17 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego maksimum przy 32,56 zł. Jest to dobry wynik na tle zyskującego wczoraj 3,04% indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy podwyższonych obrotach, na tle poprzednich dni. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 32,50 zł.

Mocne odbicie

Notowania największego krajowego ubezpieczyciela PZU silnie odbiły w ostatnich dniach. Od 12 maja zwyżka przekracza już 10%. Patrząc na szerszy układ, nadal mamy jednak do czynienia z tendencją spadkową. W pierwszej kolejności zwyżkę należy więc traktować jako korektę. Testem siły popytu będzie zetknięcie z linią trendu spadkowego.



pzu 24.05.2022
Notowania PZU 24.05.2022

Wyniki zgodnie z planem

Po wynikach I kw br. Powszechny Zakład Ubezpieczeń ocenia, że jest “na bardzo dobrej ścieżce” do realizacji celów strategii na lata 2021-2024, poinformował członek zarządu i dyrektor finansowy Tomasz Kulik.

“W naszej ocenie jesteśmy na bardzo dobrej ścieżce dojścia do tych wielkości, do których się zobowiązaliśmy w sytuacji charakteryzującej się bardzo dużą zmiennością i niepewnością, czyli początek roku 2021 – sam środek pandemii. Pomimo tego ogłosiliśmy strategię, którą dzisiaj konsekwentnie realizujemy, jednocześnie zauważając potencjał do tego, żeby niektóre z tych KPI-ów zostały przekroczone” – powiedział Kulik podczas prezentacji wyników online.



Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>



NED

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here