Naga Marketssiedziba PZUKurs akcji spółki PZU, najpopularniejszego w Polsce ubezpieczyciela, rósł podczas wczorajszej sesji o około 7,06%. Akcje drożały o 1,90 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego maksimum przy 31,19 zł. Jest to przeciętny wynik na tle zyskującego wczoraj 6,54% indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy wysokich obrotach, na tle poprzednich sesji. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 28,82 zł. W sumie od połowy stycznia notujemy już około 35% spadku notowań.


PZU blisko dołka z 2016 roku ale z mocnym obiciem

Notowania spółki nie oparły się panice na szerokim rynku i w bardzo krótkim czasie kurs spadł o ponad 30%. Spoglądając na wykres z tygodniową skalą czasową widać, że niewiele już brakuje, aby kurs dotarł na minima z 2016 roku, mimo że ostatnie dni przyniosły próbę odbicia. Przecena zbiegła się w czasie z publikacją najlepszych wyników finansowych w giełdowej historii spółki. Obecnie więc można nabyć akcje firmy z mocnymi wynikami i płacącą dywidendy, po dużo niższe cenie niż jeszcze na początku roku Wydaje się, że jak tylko panika zostanie opanowana, akcje z pewnością znajdą nabywców traktujących taki spadek jako dużą okazję.

pzu 18.03.2020
Notowania PZU 18.03.2020

Inwestuj z dźwignią na GPW w surowce, waluty, indeksy oraz spółki polskie oraz zagraniczne. Wszystko dzięki certyfikatom Turbo emitowanym przez ING N.V. Zdywersyfikuj swój portfel inwestycyjny i wybierz spośród 400 różnych certyfikatów. Dowiedz się więcej na temat certyfikatów dzięki Akademii ING.

Rekordowe wyniki

Przed kilkoma dniami spółka opublikowała raport całoroczny za 2019 rok. PZU odnotował 3 295 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w 2019 r. wobec 3 213 mln zł zysku rok wcześniej, podała spółka w raporcie. Grupa odnotowała najwyższy w swojej historii zysk netto w IV kw. br., wynoszący 935 mln zł. Zysk operacyjny wyniósł 7 084 mln zł wobec 7 087 mln zł zysku rok wcześniej. “Rekordowy w giełdowej historii Grupy PZU zysk netto w wysokości 3 295 mln zł, rekordowy przypis składki na poziomie 24,2 mld zł i zwrot na kapitale w wysokości 21,2%, prawie dwukrotnie przekraczającej średnią europejską dla firm ubezpieczeniowych, to efekt nie tylko skutecznego zarządzania i optymalizacji kosztów. Siłą Grupy PZU jest także coraz szersza i coraz lepiej dopasowana do potrzeb klientów oferta oraz coraz wyższa jakość usług, oferowanych poprzez rosnącą sieć tradycyjnych placówek i w kanałach elektronicznych” – dodał prezes z komunikacie.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here