Naga MarketsAkcje PZU wykres notowańNotowania PZU na początku grudnia spadały na dwumiesięczne minima, Alior Bank porusza się nadal w okolicy tegorocznych dołków, a Pekao tanieje do poziomów obserwowanych ostatni raz pod koniec sierpnia. O problemach spółek wchodzących w skład indeksu WIG20, w najnowszej odsłonie przeglądu rynku akcji w Comparic24.tv.


PZU, Pekao i Alior wyprzedawane przez inwestorów. Co dalej?

Największa grupa finansowa w Polsce z problemami? A może to okazja rynkowa jakich mało? Zapraszamy do obejrzenia analizy finansowej, technicznej i informacyjnej z grupy PZU w wykonaniu Marcina Tuszkiewicza ze Squaber.com.

„Kiedy PZU kupowało Aliora pierwszy raz za 89,25 zł w 2015 roku wydawało się, że duży partner pomoże w dalszej ekspansji. Ostatecznie rozwodnienie i emisja z prawem poboru w 2016 aby kupić BPH doprowadziło do pierwszej przecena o 50%. Potem było lepiej, kurs wrócił do 88 zł, ale… to był koniec, od tamtej pory, raz na kwartał wylewany jest kubeł zimnej wody na akcjonariuszy Aliora. No i tym samym na PZU” – komentuje Tuszkiewicz.

Z Pekao sprawa miała się lepiej,  ale ostatnia niespodziewana zmiana prezesa doprowadziła do nagłej przeceny o 16%! Co więcej, Pekao był bankiem, który najmniej dotknięty był przez TSUE w obu odsłonach, co pozwoliło na silne wzrosty jeszcze miesiąc wcześniej.

No i najważniejsze, jak na to wszystko reagują akcjonariusze PZU? Ten największy ubezpieczyciel wprawdzie pokonał prognozy wyników, ale były one słabsze niż przed rokiem, czyżby drogie przejęcia odbijają się czkawką? A może to tylko rynkowa gra, która daje nam dobre wyceny podmiotów, które pozwolą na dywidendy przez lata?

Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w poniższym materialeConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here