Naga Marketssiedziba PZUKurs akcji spółki PZU, najpopularniejszego w Polsce ubezpieczyciela, rósł podczas sesji z minionego piątku o około 1,69%. Akcje drożały o 0,68 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego maksimum przy 40,97 zł. Jest to dobry wynik na tle zyskującego w piątek 0,48% indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy podwyższonych obrotach, na tle poprzednich sesji. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 40,90 zł. W sumie od początku grudnia ubiegłego roku notujemy już około 15% odbicie notowań.


PZU kończy korektę

Spoglądając na wykres w sali tygodniowej, widać że od połowy 2018 roku kurs porusza się bokiem między 36 a 45 zł. Szersza tendencja, od września 2017 roku jest umiarkowanie spadowa o czym świadczą szczyty na coraz niższych poziomach. Trend ten nie ma jednak dużej dynamiki, jest to raczej powolna rozbudowana korekta. Druga połowa ubiegłego roku przyniosła mocny impuls spadkowy, który jednak wyhamował przy kluczowym wsparciu. Po pewnym czasie doszło do zainicjowania odbicia. Wydaje się więc, że cena powinna wzrastać, jeżeli nie do oporu przy 45 zł to chociaż w rejon 43-44 zł czyli d kilkuletniej linii trendu spadkowego. W grudniu oraz w styczniu notowania wyglądają pozytywnie. Mamy utrzymaną dobrą dynamikę zwyżki przy solidnych obrotach. Ostatnio cena cofnęła się w rejon 40 zł, skąd może dojść do kolejnej fali wzrostowej.

pzu 13.01.2020
Notowania PZU 13.01.2020

Inwestuj z dźwignią na GPW w surowce, waluty, indeksy oraz spółki polskie oraz zagraniczne. Wszystko dzięki certyfikatom Turbo emitowanym przez ING N.V. Zdywersyfikuj swój portfel inwestycyjny i wybierz spośród 400 różnych certyfikatów. Dowiedz się więcej na temat certyfikatów dzięki Akademii ING.

KNF obniża wysokość kary

W ubiegłym tygodniu Komisja Nadzoru Finansowego poinformowała o obniżeniu kary dla PZU z 400 tysięcy zł do 370 tysięcy zł. Kara dotyczy przypadków opóźnień w przyznaniu i wypłacie odszkodowania. Według KNF, PZU dopuściła się nieterminowej likwidacji szkód w odniesieniu do 14 roszczeń zgłoszonych przez 14 osób. Decyzja została wydana jednogłośnie. Ponowne rozpatrzenia doprowadziło do zmiany w ustaleniach tzn. uznano, że w 3 sprawach postępowanie należało umorzyć stąd obniżenie nałożonej kary.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here