Naga MarketsPZU z obniżoną ceną docelową. Aktualna to 28,4 zł.W raporcie, który pochodzi z 9 października, Haitong Bank utrzymał rekomendacje “neutralnie” dla PZU. Cena docelowa została obniżona z poziomu 38 zł. do poziomu 28,4 zł. co stanowi sporą różnicę. Jedną z przesłanek, którą analitycy Haitong Banku postrzegają negatywnie jest fakt, iż PZU nie przedstawiło jasnej strategii segmentu bankowego, szczególnie po odpisaniu całego goodwill’u Alior Banku w I połowie bieżącego roku.

  • PZU z neutralną rekomendacją od Haitong Banku.
  • Cena docelowa za 1 akcję spółki została obniżona do poziomu 28,4 zł.
  • W poniedziałek, akcje PZU tanieją o blisko 2%, a kurs spadł do poziomu 24,6 zł.

Zobacz również: Letus z umową w zakresie montażu paneli fotowoltaicznych. Kurs akcji wystrzelił!

Haitong Bank utrzymuje rekomendację dla PZU, ale obniża cenę docelową dla walorów spółki

Zdaniem analityków segment ubezpieczeniowy jak dotąd nie ucierpiał znacząco z powodu pandemii. Na lata 2020-22 analitycy obniżyli prognozy zysku netto odpowiednio o 86/37/27 proc. ze względu na odpisy aktywów bankowych i skorygowane oczekiwania dla segmentu bankowego, spowodowane obniżką stóp procentowych.

Obecnie analitycy zakładają spadek zysku netto odpowiednio do poziomu 1,5 mld zł, 2,95 mld zł i 3,06 mld zł. Haitong oczekuje, że w latach 2021-22 PZU wypłaci dywidendę w wysokości 1,8/2,7 zł na akcję (stopa dywidendy 7/10,5 proc.).

“Przy tak wysokim wskaźniku wypłacalności w PZU Życie i wysokim zysku netto w spółce matce, który w I poł. 2020 r. wyniósł 1,2 mld zł, analitycy nie wykluczają możliwości wypłaty nadwyżkowego kapitału w wysokości do 1 zł na akcję w 2021 r., ale nie jest to bazowy scenariusz” – napisano w omówieniu raportu.

Zobacz również: Milenialsi będą redystrybuować bogactwo ze starszych pokoleń w nowej “erze nieporządku”

Akcje PZU ponownie zmierzają w kierunku dołka z początku miesiąca

Walory PZU od początku czerwca bieżącego roku przebywają w trendzie spadkowym. Nieśmiała próba odbicia z wsparcia w okolicach 24 zł. z ostatnich sesji doprowadziła walory do poziomu 26 zł. Okazało się jednak, że te wzrosty były tylko chwilowe, a akcje spółki powróciły do spadków. Wydaje się bardzo prawdopodobne, iż w niedalekiej przyszłości ponownie będzie testowane wsparcie 24 zł., tam też przebiega obecnie 50-sesyjna średnia krocząca na wykresie 6-miesięcznym.

W przypadku próby powrotu do wzrostów, potencjał do odrabiania strat jest spory. Jeszcze na początku 2020 roku, za jedną akcję spółki na giełdzie płacono ponad 40 zł. Dopiero tąpnięcie związane z wybuchem pandemii COVID-19, sprowadziło kurs na południe o kilkadziesiąt procent, w dołku z połowy marca do 23,6 zł.

Notowania PZU z ostatnich 6 miesięcy. Źródło: tradingview.com

W poniedziałek po godzinie 14, akcje PZU tanieją o 1,9% a kurs oscyluje w okolicach 24,6 zł. Obroty wynoszą niemal 25 mln zł.

Autorem raportu jest Marta Czajkowska-Bałdyga. Pierwsza publikacja raportu miała miejsce 9 października o godz. 8:00.

Depesza jest skrótem rekomendacji. W załączniku zamieszczamy plik PDF z wymaganymi prawem informacjami.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here