Naga MarketsPZU z dynamicznym wzrostem. Najbliższy cel przy 29 zł Kurs akcji spółki PZU, najpopularniejszego w Polsce ubezpieczyciela, rósł podczas wczorajszej sesji o około 1,02%. Akcje drożały o 0,27 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego maksimum przy 27,63 zł. Jest to przeciętny wynik na tle zyskującego wczoraj 0,61% indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy standardowych obrotach, na tle poprzednich dni. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 26,80 zł. W sumie od połowy marca odbicie doprowadziło do niemal 40% wzrostu ceny w maksymalnym punkcie.

PZU w kierunku 29 zł

Odbicie jakie zawitało na nasz parkiet po amerykańskich wyborach, sprawiło że zwłaszcza duże spółki, które były silne przeceniony, kontynuują wzrostowe odbicie z dużą dynamiką. Wczoraj notowania PZU przełamały opór w rejonie 26,30 zł. Najbliższym celem strony popytowej będą teraz okolice 29 zł. Co ciekawe, właśnie przy tym oporze wypada porównywalny zasięg odbicia z ruchem, który miał miejsce po wybuchu pierwszej fali pandemii. Patrząc na obecną dynamikę, wydaje się, że te okolice zostaną osiągnięte dość szybko.

Te artykuły również Cię zainteresują
pzu 24.11.2020
Notowania PZU 24.11.2020

Inwestuj z dźwignią na GPW w surowce, waluty, indeksy oraz spółki polskie oraz zagraniczne. Wszystko dzięki certyfikatom Turbo emitowanym przez ING N.V. Zdywersyfikuj swój portfel inwestycyjny i wybierz spośród 400 różnych certyfikatów. Dowiedz się więcej na temat certyfikatów dzięki Akademii ING.

Wraca temat dywidendy

Obecne wskaźniki wypłacalności Grupy PZU, PZU i PZU Życie pozwalają myśleć o wypłacie dywidendy z zysku za 2020 rok, poinformowała prezes Beata Kozłowska-Chyła. “Zgodnie z zaleceniem nadzorcy, nie wypłaciliśmy dywidendy w roku 2020. Zysk w 2019 rok został w całości przeznaczony na kapitał, co w naturalny sposób obniża ROE, przy braku istotnego wzrostu skali biznesu ze względu na pandemię.

Zatrzymanie zysków doprowadziło do wzrostów wskaźników wypłacalności dla Grupy PZU, PZU oraz PZU Życie do poziomów niespotykanych w Europie” – powiedziała prezes podczas konferencji online. “W mojej ocenie, są to poziomy bardzo bezpieczne – również w kontekście niepewności związanej z pandemią i poziomy, które pozwalają myśleć o wypłacie dywidendy za rok 2020. Oczywiście, jeżeli taka ocena będzie zbieżna również z oceną tej sytuacji przez Komisję Nadzoru Finansowego i jeśli otrzymamy na to zezwolenie”- dodała Kozłowska-Chyła.

Jednostkowy współczynnik wypłacalności dla PZU wyniósł 289% na koniec II kw. br. wobec 283% na koniec I kw. 2020 br., zaś dla PZU Życie wyniósł 392% wobec 414% na koniec I kw. 2020. Polityka dywidendowa PZU zakłada wypłatę pomiędzy 50% a 100% zysku. W zależności od potrzeb kapitałowych związanych z rozwojem organicznym i realizacją celów strategicznych w zakresie fuzji i przejęć, do akcjonariuszy może trafiać do 100% rocznych zysków w formie dywidend, nie mniej jednak niż 50%.

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here