Naga Marketssiedziba PZUKurs akcji spółki PZU, najpopularniejszego w Polsce ubezpieczyciela, spadał podczas sesji z ubiegłego piątku o około 3,42%. Akcje taniały o 1,07 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego minimum przy 29,81 zł. Jest to słaby wynik na tle zyskującego w piątek 1,19% indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy wysokich obrotach, na tle poprzednich sesji. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 30,23 zł. W sumie od połowy stycznia, w maksymalnym punkcie zanotowaliśmy ponad 40% spadek notowań.


PZU z odbiciem od istotnego wsparcia

Notowania spółki nie oparły się panice na szerokim rynku i w bardzo krótkim czasie kurs spadł o ponad 40%. Spoglądając na wykres z tygodniową skalą czasową widać, że w ostatnim czasie kurs odbił od wsparcia opartego od dołek z 2016 roku. Obicie nie zmienia szerszego układu spadkowego, choć mocna reakcja wskazuje na zainteresowanie spółką. Jeżeli więc nastroje na rynkach poprawią się w sposób bardziej trwały, spółka może zyskiwać. Warto pamiętać, że jest to typowo dywidendowa firma, a więc mocny spadek traktowany jest jako okazja. Po za tym, spółka raczej nie straci na epidemii koronawirusa i jej wyniki nadal powinny zostać stabilne.

pzu 23.03.2020
Notowania PZU 23.03.2020

Inwestuj z dźwignią na GPW w surowce, waluty, indeksy oraz spółki polskie oraz zagraniczne. Wszystko dzięki certyfikatom Turbo emitowanym przez ING N.V. Zdywersyfikuj swój portfel inwestycyjny i wybierz spośród 400 różnych certyfikatów. Dowiedz się więcej na temat certyfikatów dzięki Akademii ING.

Podtrzymana polityka dywidendowa

W zeszłym tygodniu spółka zapewniła, że zamierza kontynuować dotychczasową politykę dywidendy. PZU na razie nie widzi istotnego wpływu obecnej sytuacji na wyniki grupy w I kwartale br., ale spodziewa się niższej od zakładanej dynamiki sprzedaży na rynku ubezpieczeń w tym roku. Polityka dywidendowa PZU zakłada wypłatę pomiędzy 50% a 100% zysku. W zależności od potrzeb kapitałowych związanych z rozwojem organicznym i realizacją celów strategicznych w zakresie fuzji i przejęć, do akcjonariuszy może trafiać do 100% rocznych zysków w formie dywidend, nie mniej jednak niż 50%.

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here