Naga MarketsPZU z coraz większą dynamiką. Celem linia bessy przy 39 zł Kurs akcji spółki PZU, najpopularniejszego w Polsce ubezpieczyciela, rósł podczas piątkowej sesji o około 2,02%. Akcje drżały o 0,73 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego maksimum przy 37,14 zł. Jest to przeciętny wynik na tle zyskującego w piątek 1,31% indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy podwyższonych obrotach, na tle poprzednich dni. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 36,90 zł. W sumie od listopada odbicie doprowadziło do ponad 80% wzrostu ceny w maksymalnym punkcie.

Ważne wybicie

Notowania największego krajowego ubezpieczyciela PZU poruszają się w dynamicznym trendzie wzrostowym. Po ostatniej korekcie, w maju zwyżka zdecydowanie nabrała dynamiki i kurs zaczął odrabiać straty do innych dużych spółek. Argumentem za wzrostami powinna być polityka dywidendowa PZU. Na wykresie tygodniowym mamy przełamanie ważnego oporu, co otwiera drogę do linii bessy w rejonie 39 zł.

Te artykuły również Cię zainteresują
pzu 31.05.2021
Notowania PZU 31.05.2021

Inwestuj z dźwignią na GPW w surowce, waluty, indeksy oraz spółki polskie oraz zagraniczne. Wszystko dzięki certyfikatom Turbo emitowanym przez ING N.V. Zdywersyfikuj swój portfel inwestycyjny i wybierz spośród 400 różnych certyfikatów. Dowiedz się więcej na temat certyfikatów dzięki Akademii ING.

PZU z wysoką dywidendą

Spodziewane dywidendy z Powszechnego Zakładu Ubezpieczeń PZU) w kolejnych latach nie będzie już tak wysoka, jak tegoroczna propozycja 3,5 zł na akcję, oznaczająca stopę dywidendy na poziomie 10%, nad którą będą głosować 16 czerwca akcjonariusze PZU. Niemniej jednak wypłaty te nadal będą należały do najwyższych w sektorze finansowym, uważają analitycy. “W kolejnych latach spodziewamy się powrotu do znormalizowanego poziomu wypłaty dla akcjonariuszy w okolicy 2,5 zł na akcję.

PZU planuje wypłatę od 50% do 100% zysku netto w okresie obowiązywania strategii Potencjał i Wzrost w latach 2021-2024, co implikuje stopę dywidendy na poziomie od 5% do 9%” – powiedział ISBnews zarządzający z zespołu zarządzania portfelami Skarbiec TFI Dariusz Świniarski. Jak podkreślił, obecna propozycja wypłaty 3,5 zł na akcję oznacza stopę dywidendy na poziomie 10%. Jednak rekordowo wysoka wypłata dla akcjonariuszy wynika z faktu braku dywidendy z zysku za 2019 r. Stąd środki przeznaczone na wypłatę za 2020 r. obejmują zyski z dwóch lat.Conotoxia

invest

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here