Naga Markets

PZU z 65% wzrostem bez większej korekty. Kurs na ważnym oporzeKurs akcji spółki PZU, najpopularniejszego w Polsce ubezpieczyciela, spadał podczas piątkowej sesji o około 0,77%. Akcje taniały o 0,28 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego minimum przy 35,97 zł. Jest to przeciętny wynik na tle tracącego w piątek 0,38% indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy standardowych obrotach, na tle poprzednich dni. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 36,24 zł.

Ważny opór

Notowania największego krajowego ubezpieczyciela PZU poruszają się w trendzie wzrostowym od początku października ubiegłego roku. W tym czasie mamy nieustanny wzrost ceny, bez większych korekt. Cała zwyżka wynosi już około 65%. Technika sugeruje, że może zbliżać się czas korekty. Kurs zatrzymał się w rejonie czytelnego oporu na jaki składają się szczyty z poprzednich dwóch lat.

pzu 16.01.2023
Notowania PZU 16.01.2023

Opłacalny sponsoring

Współpraca z pierwszą rakietą świata – Igą Świątek przyniosła Powszechnemu Zakładowi Ubezpieczeń (PZU) przeszło 115 mln zł ekwiwalentu reklamowego w 2022 r., podał ubezpieczyciel.

“Agencja badawcza Sponsoring Insight wyliczyła, że od stycznia do grudnia 2022 roku w mediach ukazało się niemal 40 tys. materiałów, w których pojawiła się Iga Świątek eksponująca markę PZU. Przekłada się to na przeszło 115 mln zł ekwiwalentu reklamowego. To niemal trzy razy więcej niż w roku ubiegłym” – czytamy w komunikacie.Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

Poprzedni artykułPepco z udanym okresem świątecznym – zapiski giełdowego spekulanta
Następny artykułOrange z problemami w rejonie 7 zł
lukasz nowacki
Aktywny inwestor i spekulant od 2010 roku, głównie na rynkach akcyjnych i walutowych. Zwolennik prostych metod opartych o przewagę statystyczną. Autor licznych analiz, wywiadów i opracowań dla portalu Comparic.pl. Pomysłodawca i organizator odbywającego się od wielu lat konkursu Liga Traderów. Prelegent licznych konferencji dla inwestorów m.in. Ogólnopolskiej Konferencji Biznesu i Nowych Technologii NetVision, łódzkiej konferencji StratoTrade czy inicjatyw studenckich np. „Gry Giełdowej” Koła Naukowego Inwestor z Łodzi.