Naga Marketssiedziba PZUKurs akcji spółki PZU, najpopularniejszego w Polsce ubezpieczyciela, rósł podczas wczorajszej sesji o około 0,74%. Akcje drożały o 0,30 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego maksimum przy 41,11 zł. Jest to dobry wynik na tle zyskującego wczoraj 0,68% indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy standardowych obrotach, na tle poprzednich sesji. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 40,89 zł. W sumie od początku grudnia ubiegłego roku notujemy już ponad 18% odbicie notowań.


PZU zatrzymuje się przy 42 zł

Początek lutego przynosi kontynuację korekty spadkowej jaka została zainicjowana w drugiej połowie stycznia. Nie neguje to jeszcze ostatniego ruchu wzrostowego, choć w szerszej strukturze technicznej może nieść ryzyko, że kolejny szczyt wyznaczony pod poziomem 42 zł, podtrzymuje układ coraz niżej położonych wierzchołków od września 2017 roku. Na razie jednak cofnięcie nie jest głębokie i nadal kurs może jeszcze wrócić do zwyżki. Spoglądając na wykres w sali tygodniowej, widać że od połowy 2018 roku kurs porusza się bokiem między 36 a 45 zł. Szersza tendencja, od września 2017 roku jest umiarkowanie spadkowa. Jeżeli więc obecne spadki są tylko korektę, to cena powinna nadal wzrastać w rejon 43-44 zł czyli kilkuletniej linii trendu spadkowego.

pzu 6.02.2020
Notowania PZU 6.02.2020

Inwestuj z dźwignią na GPW w surowce, waluty, indeksy oraz spółki polskie oraz zagraniczne. Wszystko dzięki certyfikatom Turbo emitowanym przez ING N.V. Zdywersyfikuj swój portfel inwestycyjny i wybierz spośród 400 różnych certyfikatów. Dowiedz się więcej na temat certyfikatów dzięki Akademii ING.

PZU buduje nową siedzibę

W ostatnich dniach spółka poinformowała, że dokonała wyboru oferty w postępowaniu na najem siedziby centrali PZU i podpisał list intencyjny z Bitra Enterprise należącej do Grupy Skanska. Kilka tysięcy pracowników PZU przeniesie się do tymczasowej lokalizacji centrali w II kw. 2022 r. Całkowita, szacunkowa wartość potencjalnej umowy najmu budynku, w okresie 10 lat jej trwania, wynosi ok. 805 mln zł brutto. Dotychczasowa centrala PZU mieści się w ponad 20-letnim PZU Tower w śródmieściu Warszawy przy al. Jana Pawła II 24. Budynek początkowo miał spełniać funkcje hotelowe, a następnie został przeprojektowany na cele biurowe.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here