Naga Marketssiedziba PZUKurs akcji spółki PZU, najpopularniejszego w Polsce ubezpieczyciela, rósł podczas wczorajszej sesji o około 0,59%. Akcje drożały o 0,22 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego maksimum przy 37,85 zł. Jest to przeciętny wynik na tle tracącego wczoraj 0,63% indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy standardowych obrotach, na tle poprzednich sesji. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 37,35 zł. W sumie od początku lutego notujemy już niemal 10% spadki notowań.


PZU w szerszym układzie spadkowym

Spółka miała bardzo udany grudzień, a styczeń przyniósł kontynuację zwyżki mimo pewnego spowolnienia w drugiej połowie miesiąca. Niestety luty wskazuje na zwrot na południe. Chwilowa korekta miała miejsce przy niższych obrotach, co może sugerować, że przed nami dalsze spadki notowań. Nie powinno to zaskakiwać, gdyż dość słaby sentyment panuje generalnie wśród spółek z udziałem Skarbu Państwa. Spoglądając na wykres w sali tygodniowej, widać że od września 2017 roku kurs porusza się w umiarkowanym trendzie spadkowym. Obecnie wydaje się, że po okresie obicia, wracamy do tej tendencji i cena powinna spadać. Najbardziej istotnym wsparciem są okolice 36 zł i jeżeli sentyment się nie poprawi to w najgorszym scenariuszu, cena wróci właśnie na ten poziom.

pzu 27.02.2020
Notowania PZU 27.02.2020

Inwestuj z dźwignią na GPW w surowce, waluty, indeksy oraz spółki polskie oraz zagraniczne. Wszystko dzięki certyfikatom Turbo emitowanym przez ING N.V. Zdywersyfikuj swój portfel inwestycyjny i wybierz spośród 400 różnych certyfikatów. Dowiedz się więcej na temat certyfikatów dzięki Akademii ING.

Warbud wybuduje biurowiec

Grupa PZU wybrała firmę Warbud na generalnego wykonawcę biurowca, który powstanie przy ul. Oławskiej 35 we Wrocławiu. Zakończenie inwestycji planowane jest na II kwartał 2022 roku. Komercjalizacją powstałej powierzchni biurowo-usługowej zajmie się firma CBRE, a inwestorem całości jest Tower Inwestycje – spółka z Grupy PZU. Budynek stanie na działce, na której od 1970 roku znajdował się biurowiec PZU, który ze względu na stan techniczny został rozebrany w 2017 roku, poinformowano.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here