Naga MarketsPZU: Wpływ wzrostu świadczeń zw. ze zgonami na wynik to szacunk. 50-150 zł w br.Powszechny Zakład Ubezpieczeń (PZU) od ok. 3-4 tygodni obserwuje wzrost wypłacanych świadczeń z tytułu śmierci ubezpieczonego i szacuje, że potencjalny wpływ na wynik Grupy PZU z tego tytułu w 2020 roku w wyniesie pomiędzy 50-150 mln zł, podał PZU.

Pandemia COVID nie wywołała istotnego negatywnego wpływu na Grupę PZU

Do końca III kw. nie obserwowano istotnego negatywnego wpływu pandemii COVID na wyniki na ubezpieczeniach na życie. Wzrost wypłacanych świadczeń z tytułu śmierci ubezpieczonego PZU obserwuje od około 3-4 tygodni, podano.

Te artykuły również Cię zainteresują

“Nasze wstępne szacunki dotyczące obserwowanej dynamiki świadczeń, zakładają potencjalny wpływ na wynik Grupy PZU w 2020 roku w przedziale pomiędzy 50-150 mln zł” – czytamy w prezentacji.

Jak zaznaczono, podany przedział wynika z: bardzo krótkiego okresu obserwacji zjawiska podwyższonej śmiertelności, dynamiki zmian w obserwowanym przebiegu pandemii, analizy śmiertelności populacyjnej vs. portfel PZU, analizy pod względem grup wiekowych oraz wysokości wypłacanych świadczeń.

“Docelowy poziom wyniku w roku 2020 będzie kształtowany przez następujące czynniki: dalszy przebieg pandemii (+/-), świadczenia związane ze zgonami (-), świadczenia z tytułu leczenia szpitalnego (-), efekt lockdownu (+), rozwiązanie części rezerw matematycznych (+)” – czytamy także.

Grupa Powszechnego Zakładu Ubezpieczeń (PZU) odnotowała 890 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w III kw. 2020 r. wobec 879 mln zł zysku rok wcześniej.

Grupa PZU jest największą instytucją finansową w Europie Środkowo-Wschodniej. Wartość jej skonsolidowanych aktywów przekroczyła w 2019 roku 343 mld zł. Ma 22 mln klientów w pięciu krajach. Spółka jest notowana na GPW od 2010 r.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here