Naga MarketsPZU w trendzie spadkowym. Kurs poniżej minimów z okresu wybuchu pandemii Kurs akcji spółki PZU, najpopularniejszego w Polsce ubezpieczyciela, spadał podczas wczorajszej sesji o około 2%. Akcje taniały o 0,46 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego minimum przy 22,51 zł. Jest to przeciętny wynik na tle tracącego wczoraj 0,44% indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy standardowych obrotach, na tle poprzednich dni. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 25,53 zł. W sumie od połowy marca odbicie doprowadziło do niemal 40% wzrostu ceny w maksymalnym punkcie.

PZU coraz tańsze

Notowania ubezpieczeniowego giganta nie wyglądają najlepiej. W ostatnim czasie fala spadkowa obniżyła cenę nawet poniżej dołka z okresu wybuchu pandemii. Głównym obciążeniem dla PZU pozostaje zaangażowanie w sektorze bankowym, dla którego prognozy zysków i wypłat dywidendy są skrajnie negatywne.

Te artykuły również Cię zainteresują

Powodem są niskie stopy procentowe, a w tej kwestii raczej trudno spodziewać się szybkich zmian. Wydaje się więc, że trend spadkowy będzie kontynuowany. Wczoraj po udanym starcie sesji, reakcja podaży szybko sprowadziła kurs w pobliże piątkowego minimum, co grozi jego wybiciem.

pzu 20.10.2020
Notowania PZU 20.10.2020

Inwestuj z dźwignią na GPW w surowce, waluty, indeksy oraz spółki polskie oraz zagraniczne. Wszystko dzięki certyfikatom Turbo emitowanym przez ING N.V. Zdywersyfikuj swój portfel inwestycyjny i wybierz spośród 400 różnych certyfikatów. Dowiedz się więcej na temat certyfikatów dzięki Akademii ING.

Niższa wycena w najnowszej rekomendacji

Haitong Bank w raporcie z 9 października utrzymał rekomendację “neutralnie” dla PZU, obniżając cenę docelową akcji ubezpieczyciela do 28,4 zł z 38 zł. Analitycy Haitong Banku negatywnie postrzegają fakt, że PZU nie przedstawiło jasnej strategii segmentu bankowego. Zdaniem analityków segment ubezpieczeniowy jak dotąd nie ucierpiał znacząco z powodu pandemii.

Na lata 2020-22 analitycy obniżyli prognozy zysku netto odpowiednio o 86/37/27 proc. ze względu na odpisy aktywów bankowych i skorygowane oczekiwania dla segmentu bankowego, spowodowane obniżką stóp procentowych. Obecnie analitycy zakładają spadek zysku netto odpowiednio do poziomu 1,5 mld zł, 2,95 mld zł i 3,06 mld zł.

“Przy tak wysokim wskaźniku wypłacalności w PZU Życie i wysokim zysku netto w spółce matce, który w I poł. 2020 r. wyniósł 1,2 mld zł, analitycy nie wykluczają możliwości wypłaty nadwyżkowego kapitału w wysokości do 1 zł na akcję w 2021 r., ale nie jest to bazowy scenariusz”Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here