Naga MarketsPZU w stronę 40,50 zł. Spółka korzysta na podniesionych stopach procentowych Kurs akcji spółki PZU, najpopularniejszego w Polsce ubezpieczyciela, rósł podczas wczorajszej sesji o około 0,88%. Akcje drożały o 0,35 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego maksimum przy 40,12 zł. Jest to przeciętny wynik na tle zyskującego wczoraj 0,61% indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy podwyższonych obrotach, na tle poprzednich dni. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 40,05 zł. W sumie od listopada odbicie doprowadziło do ponad 100% wzrostu ceny w maksymalnym punkcie.

Wyznaczony kierunek

Notowania największego krajowego ubezpieczyciela PZU sukcesywnie odrabiają na wykresie odcięcie dywidendy. Powstały w ten sposób układ techniczny wskazuje na opór przy luce cenowej z tego dnia w rejonie 40,50 zł. Patrząc na dynamikę wzrostu oraz niezłe nastroje na szerokim rynku, a także podwyżkę stóp procentowych co poprawia sytuację banków (PZU jest obecny w sektorze bankowym), wydaje się, że domknięcie luki jest tylko kwestią czasu.pzu 13.10.2021
Notowania PZU 13.10.2021

Inwestuj z dźwignią na GPW w surowce, waluty, indeksy oraz spółki polskie oraz zagraniczne. Wszystko dzięki certyfikatom Turbo emitowanym przez ING N.V. Zdywersyfikuj swój portfel inwestycyjny i wybierz spośród 400 różnych certyfikatów. Dowiedz się więcej na temat certyfikatów dzięki Akademii ING.

Ubezpieczenia OZE

Powszechny Zakład Ubezpieczeń wprowadza na rynek ubezpieczenia elektrowni wiatrowych i instalacji fotowoltaicznych dla klientów korporacyjnych. Polisy dają ochronę na wypadek awarii, uszkodzeń czy zniszczeń, zabezpieczają również przed odpowiedzialnością cywilną i utratą zysku spowodowaną szkodami materialnymi, podał ubezpieczyciel.

Obie polisy chronią zarówno urządzenia odpowiedzialne bezpośrednio za generowanie energii (w przypadku oferty PZU Energia Wiatru: gondole, wieże, fundamenty, okablowanie wewnętrzne, a w PZU Energia Słońca: panele fotowoltaiczne, ich konstrukcję, okablowanie wewnętrzne, inwertery) oraz całą infrastrukturę towarzyszącą: magazyny energii, podziemne przyłącza kablowe, napowietrzne linie elektroenergetyczne, linie światłowodowe, urządzenia wyprowadzające moc do sieci elektroenergetycznej, jak i infrastrukturę pomocniczą: ogrodzenia, oświetlenie, systemy dozoru, drogi wewnętrzne, budynki stacji i rozdzielni wraz z wyposażeniem, podano.Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here