Naga MarketsPZU w korekcie pod głównym oporem Kurs akcji spółki PZU, najpopularniejszego w Polsce ubezpieczyciela, rósł podczas wczorajszej sesji o około 0,58%. Akcje drżały o 0,19 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego maksimum przy 33,33 zł. Jest to słaby wynik na tle zyskującego wczoraj 1,89% indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy standardowych obrotach, na tle poprzednich dni. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 33,04 zł. W sumie od listopada odbicie doprowadziło do niemal 70% wzrostu ceny w maksymalnym punkcie.

Korekta pod oporem

Notowania największego krajowego ubezpieczyciela PZU, wyglądają relatywnie słabo w ostatnim czasie. Wprawdzie cena dotarła pod opór powyżej 34 zł, jednak od tego czasu kurs powoli osuwa się na niższe rejony. Mimo wszystko, reakcja podażowa nie jest dynamiczną wyprzedażą, co rodzi szanse, że po korekcie pojawi się kolejna próba wybicia wspomnianego oporu. W krótkim okresie możliwe, że kurs cofnie się na wsparcie przy 31,70 zł.

Te artykuły również Cię zainteresują
pzu 15.04.2021
Notowania PZU 15.04.2021

Inwestuj z dźwignią na GPW w surowce, waluty, indeksy oraz spółki polskie oraz zagraniczne. Wszystko dzięki certyfikatom Turbo emitowanym przez ING N.V. Zdywersyfikuj swój portfel inwestycyjny i wybierz spośród 400 różnych certyfikatów. Dowiedz się więcej na temat certyfikatów dzięki Akademii ING.

Wysokie udziały PPK w sektorze finansowym

Około 50% jednostek sektora finansów publicznych wybrało ofertę PPK w TFI PZU. To rekordowy wynik. Umowę o zarządzaniu PPK podpisało z TFI PZU do tej pory ponad 57 000 pracodawców, podała spółka. 26 marca minął termin na podpisywanie umów o zarządzanie PPK przez jednostki sektora finansów publicznych. “Udało nam się osiągnąć rekordowy udział w rynku. Około 50% pracodawców z sektora finansów publicznych umożliwiło swoim pracownikom dodatkowe oszczędzanie na emeryturę razem z PZU.

Jak dotąd żadna inna instytucja zarządzająca PPK nie uzyskała takiego wyniku” – powiedział wiceprezes TFI PZU Marcin Żółtek, cytowany w komunikacie. PZU od początku postawił na wsparcie pracodawców, którzy mogli prosto, szybko i zdalnie zawrzeć umowę o zarządzanie PPK w specjalnym serwisie ppk.pzu.pl. Pracodawcy otrzymali również pomoc we wdrażaniu i zarządzaniu PPK. , podkreślono w materiale. “Łącznie zaufało nam ponad 57 000 pracodawców i cały czas podpisujemy kolejne umowy. Jesteśmy liderem rynku, jeżeli chodzi o liczbę zawartych umów o zarządzanie PPK oraz w czołówce firm, które najlepiej pomnażają zgromadzone środki uczestników PPK” – podkreśla członek zarządu PZU Życie Małgorzata Kot.

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: notowania orlenu | dax | cena złotówki | kurs btc wykres | mrc akcje | pkn orlen cena akcji |

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here