Naga MarketsPZU w dół o blisko 3%. Kurs spółki dotrze do 32 zł? Komentuje Marcin TuszkiewiczW trakcie piątkowej sesji na walorach PZU widoczna jest kontynuacja przeceny, która według oceny Marcina Tuszkiewicza, na kanale Comparic24, może dotrzeć do rejonu 32 zł – 34 zł. Warto wskazać, że od początku listopada PZU sukcesywnie słabnie, spadają z blisko 41 zł do dzisiejszych niecałych 35 zł.Co dalej z PZU?

– Jeżeli chodzi o samo PZU, to tutaj na początek może dwa słowa techniczne, czyli jak wygląda sytuacja, jeżeli chodzi o aspekt wykresu. Tutaj warto zauważyć, że po raporcie finansowym, w którym pojawiły się dość znaczące i ważne informacje, spółka zaatakowała poprzednie minima, które były osiągnięte po odcięciu dywidendy, czyli do poziomu 36 zł. Tam rynek dotarł i zatrzymał się z powrotem w okolicach 36 zł. I teraz nie wygląda na to, żeby był jakiś duży popyt, który chciałby kupować PZU. Nie ma siły, która by pchała tę spółkę wyżej, więc to jest pierwsza informacja, którą na ten moment z wykresu mamy. – wskazuje Marcin Tuszkiewicz.

– Druga rzecz jest taka, że nie było siły do wybicia wyżej po raporcie, czyli po najświeższej informacji były spadki, więc na razie należy to traktować jako lekko negatywną informację. Z mojej perspektywy najbardziej pożądane poziomy, to jest między 32 zł a 34 zł, gdzie można by było się spodziewać PZU. I tam na tych rejonach po odcięciu dywidendy szukałbym okazji do dokupienia spółki.

To wynika także z moich oczekiwań dywidendowych, bo trzeba pamiętać o tym, że dywidenda, która tutaj została wypłacona, czyli 3,50 zł, to była dywidenda za lata 2019-2020, nie w pełno, bo tam KNF też pewne ograniczenia nałożył, ale jednak. Więc trzeba pamiętać, że to była wyjątkowo duża dywidenda, chociaż spółce zdarzało się już takie wypłacać – dodaje także.

PZU w dół

W trakcie dzisiejszej sesji PZU notuje bardzo mocny spadek swojej giełdowej wyceny. Spółka traci obecnie aż 2,74%, co oznacza spadek o 0,98 zł względem poprzedniego zamknięcia, które wyniosło dokładnie 35,76 zł. Aktualnie inwestorzy płacą więc za walor równo 34,78 zł.

PZU w dół o blisko 3%. Kurs spółki dotrze do 32 zł? Komentuje Marcin Tuszkiewicz
Notowania PZU w latach 2020-2021. Źródło: Comparic.pl

Patrząc z nieco szerszej perspektywy wskazać można, że niemalże od początku listopada akcje PZU systematycznie tracą, notując spadek z 40,92 zł na koniec sesji 4 listopada do obecnych poziomów 38,20 zł.

Ostatnie 12 miesięcy to z drugiej strony okres dla spółki mocno udany. W trakcie dołków z końca października 2020 akcje PZU wyceniane były na zaledwie 21,60 zł (zamknięcie sesji 30 października), tak więc blisko 2-krotnie mniej.

Końcem sierpnia 2020 PZU osiągnęło wycenę 40 zł za walor, po czym zanotowało korektę poniżej 37 zł (1 października). Od tego momentu walory spółki ponownie zyskiwały, osiągając 40 zł początkiem listopada, po czym ponownie się cofają. Wycena rzędu 40 zł za akcje jest poziomem, jaki spółka osiągała na początku 2020 roku, tak więc przed kryzysem covidowym.

Zobacz również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: prognoza btc | aktualny kurs dolar lew | celon pharma gpw | gpw oncoarendi | cd projekt akcje kupno | kursy kryptowalut prognozy | cyfrowy polsat giełda |Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ConotoxiaObejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here