Naga Markets

PZU testuje wsparcie w postaci tegorocznych minimów Kurs akcji spółki PZU, najpopularniejszego w Polsce ubezpieczyciela, rósł podczas wczorajszej sesji o około 1,30%. Akcje drożały o 0,36 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego maksimum przy 28,23 zł. Jest to dobry wynik na tle tracącego wczoraj 2,43% indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy standardowych obrotach, na tle poprzednich dni. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 27,98 zł.

Wzrasta ryzyko wybicia wsparcia

Notowania największego krajowego ubezpieczyciela PZU poruszają się w trendzie spadkowym od początku roku. Wyjątkowo słabo wygląda druga połowa sierpnia, kiedy kurs runął o 13% w zaledwie kilka sesji. Na wykresie mamy naruszane tegoroczne minima, co może sugerować, że wsparcie przy 27,70 zł znajdzie się pod podażową presją.pzu 31.08.2022
Notowania PZU 31.08.2022

2 mld zł w PPK

Wartość aktywów pracowniczych planów kapitałowych (PPK) zarządzanych w TFI PZU przekroczyła 2 mld zł, podało TFI. Powołując się na dane Polskiego Funduszu Rozwoju, TFI PZU informuje, że stanowi to 1/5 wszystkich zgromadzonych środków w PPK w Polsce. Liczba uczestników PPK w TFI PZU przekroczyła 670 tys.

“Skala zarządzanych przez nas aktywów i proporcjonalny udział w całym rynku PPK pozwala nam oferować naprawdę korzystne warunki dla uczestników. Od 1 lipca 2022 r. po raz kolejny spadły opłaty za zarządzanie PPK w PZU. Możliwe, że ulegną dalszemu obniżeniu jeżeli udział Grupy PZU na rynku nadal będzie się powiększał” – powiedział dyrektor Biura Programów Emerytalno-Oszczędnościowych w PZUT omasz Fronczak, cytowany w komunikacie.Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


XTB
Poprzedni artykułNiedźwiedzie nie odpuszczają, kolejny dzień przeceny na rynkach
Następny artykułWtorek przyniósł kontynuację spadków na rynkach akcji. WIG20 znów prezentował się fatalnie
lukasz nowacki
Aktywny inwestor i spekulant od 2010 roku, głównie na rynkach akcyjnych i walutowych. Zwolennik prostych metod opartych o przewagę statystyczną. Autor licznych analiz, wywiadów i opracowań dla portalu Comparic.pl. Pomysłodawca i organizator odbywającego się od wielu lat konkursu Liga Traderów. Prelegent licznych konferencji dla inwestorów m.in. Ogólnopolskiej Konferencji Biznesu i Nowych Technologii NetVision, łódzkiej konferencji StratoTrade czy inicjatyw studenckich np. „Gry Giełdowej” Koła Naukowego Inwestor z Łodzi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here