Naga MarketsPZU słabo rozpoczyna tydzień. Cena w kierunku marcowego dołka Kurs akcji spółki PZU, najpopularniejszego w Polsce ubezpieczyciela, spadał podczas wczorajszej sesji o około 4,48%. Akcje taniały o 1,20 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego minimum przy 25,50 zł. Jest to przeciętny wynik na tle tracącego wczoraj 2,86% indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy standardowych obrotach, na tle poprzednich dni. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 25,56 zł. W sumie od połowy marca odbicie doprowadziło do niemal 40% wzrostu ceny w maksymalnym punkcie.

Przecena przyspiesza

Spółka zaliczyła bardzo słabe otwarcie nowego tygodnia. Mamy mocną reakcję podaży i czytelne zejście poniżej wsparcia okolic 27 zł. Odbicie po marcowym dołku przechodzi więc do historii. Głównym powodem ogólnej słabości PZU, jest posiadanie przez spółkę aktywów w sektorze bankowym. Na wykresie wysoko można oceniać ryzyko szybkiego powrotu na marcowy dołek przy 23,80 zł. Wydaje się, że ratunkiem dla PZU byłoby to samo co pomogłoby bankom, czyli jakaś forma pomocy rzucona przez rządy lub banki centralne.

Czasami, na krotki okres wystarczy choćby słowna pomoc, a ta może pojawić się w tym tygodniu podczas kilku wystąpień szefa amerykańskiego banku centralnego. Wydaje się jednak, że wyżej można oceniać szanse na to, że postara się on wesprzeć rynki akcyjne, a to często wiąże się z osłabieniem waluty, a więc utwierdzaniem rynków, że stopy procentowe pozostaną na niskich poziomach.

pzu 22.09.2020
Notowania PZU 22.09.2020

Inwestuj z dźwignią na GPW w surowce, waluty, indeksy oraz spółki polskie oraz zagraniczne. Wszystko dzięki certyfikatom Turbo emitowanym przez ING N.V. Zdywersyfikuj swój portfel inwestycyjny i wybierz spośród 400 różnych certyfikatów. Dowiedz się więcej na temat certyfikatów dzięki Akademii ING.

Druga połowa roku ma być lepsza

Powszechny Zakład Ubezpieczeń oczekuje, że wyniki sprzedażowe za trzeci i czwarty kwartał tego roku będą lepsze od osiągniętych w drugim kwartale 2020 r., poinformował członek zarządu PZU i PZU Życie oraz CFO grupy PZU Tomasz Kulik. PZU nie planuje w najbliższym czasie buy-backu.

“Proszę pamiętać, że na niższą GWP [składka przypisaną brutto] w II kw. dość mocno wpłynęły umowy dłuższe niż 12 miesięcy, które będziemy odnawiać w IV kw. 2020. Poza tym ograniczenia gospodarcze (tzw. Lockdown) zostały uchylone, więc oczekujemy, że sprzedażowo ten kwartał oraz IV kw. będą wyższe niż II kw.” – powiedział Kulik podczas czatu zorganizowanego przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych (SII).

“Pierwsze półrocze to bardzo wysoki wynik po stronie ubezpieczeń, który pozostał pod wpływem złych danych ze strony segmentu bankowego oraz, w konsekwencji, odpisów trwałej utraty wartości w tym segmencie. Drugie półrocze to dla nas okres, w którym chcemy dołożyć wszelkich starań, które mogłyby przełożyć się na zmaksymalizowanie wyników za cały rok 2020” – dodał CFO.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here