Naga MarketsGrupa Kapitałowa Powszechnego Zakładu Ubezpieczeń jest jedną z największych instytucji finansowych w Polsce oraz w Europie Środkowo-Wschodniej.

pzu
źródło xStation 5

Spółka w ostatnich miesiącach, w bardzo szybkim tempie odrobiła straty z pierwszej połowy roku. Wrzesień przyniósł korektę wzrostów, a od kilkunastu sesji mamy do czynienia z konsolidacją. Wydaje się, że na tle WIG-u nie jest to zła sytuacja. W dłuższym terminie kluczowe znaczenie powinny mieć wyniki i kwestia dywidendy. Tu prognozy są obiecujące. Drugi kwartał był rekordowy w historii spółki pod względem sprzedaży. Składka przypisana brutto wyniosła 6,1 mld zł. W całym pierwszym półroczu spółka pozyskała 11,9 mld zł, co jest również najlepszym półrocznym wynikiem w historii. Skonsolidowany zysk netto za pierwsze półrocze wyniósł 2,4 mld zł, a więc ponad 38% więcej niż rok wcześniej. Ewidentna poprawa rentowności budzi nadzieję na kolejne dobre kwartały.

Te artykuły również Cię zainteresują
Władze spółki podkreślały, że zamierzają dzielić się z akcjonariuszami zyskiem, w postaci coraz wyższych dywidend. Wydaje się więc, że pod względem fundamentalnym, spółka powinna rosnąć. Głównym czynnikiem negatywnym zdaje się być słabe otoczenie naszego parkietu. Jeżeli nastroje nie będą mocno przeszkadzać, wydaje się, że w zasięgu kupujących jest nawet powrót na tegoroczne maksima.

Czytaj również: PZU raportuje rekordowy wzrost sprzedaży

Bezpłatne analizy spółek z GPW na zamówienie – wpisz interesującą Cię spółkę w komentarzu pod artykułem, a specjalnie dla Ciebie wykonamy jej analizę technicznąConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here