Naga MarketsGrupa Kapitałowa Powszechnego Zakładu Ubezpieczeń jest jedną z największych instytucji finansowych w Polsce oraz w Europie Środkowo-Wschodniej.

Te artykuły również Cię zainteresują
Spółka notuje ostatnio nieciekawy okres, który można określić mianem marazmu. Od początku maja zakres wahań ceny jest względnie niewielki, a od października dodatkowo mamy do czynienia z umiarkowanie spadkowym układem ekstremów cenowych. Nie pomogły nawet opublikowane niedawno wynik kwartalne, które okazały się minimalnie lepsze od oczekiwań. Wydaje się, że po za sytuacją na szerokim rynku, głównym elementem ciążącym spółce jest sprawa ewentualnej fuzji Pekao i Alior Banku. PZU jest największym akcjonariuszem obu banków, stąd sprawa fuzji odbije się także na kursie PZU. Kilka dni temu prezes spółki poinformował, że wyniki analiz będą dostępne po nowym roku. Jeżeli więc koniunktura na całym WIGu nie ulegnie poprawie to do czasu rozstrzygnięć lub mocnych informacji w sprawie fuzji, kurs PZU może poruszać się bokiem lub też podtrzymywać obecny umiarkowany kierunek spadkowy. Główne wsparcie mamy w rejonie 43 zł i jeżeli nie zostanie ono w dramatycznych okolicznościach przełamane, to raczej spodziewałbym się spokojnej końcówki roku tzn. do czasu rozstrzygnięć, cena może poruszać się bokiem w dość ograniczonym zakresie.

Korzystasz z narzędzi analitycznych na portalu Trading View? Teraz możesz tam śledzić także nasze analizy spółek z GPW

Certyfikaty ING Turbo to notowane na GPW strukturyzowane produkty inwestycyjne, dzięki którym możesz korzystać ze wzrostów lub spadków cen akcji, indeksów, surowców, obligacji oraz kursów walut. Sprawdź materiały edukacyjne i dowiedz się jak inwestować w ING Turbo.

Dołącz do największej grupy dyskusyjnej na Facebooku poświęconej GPW: Zyskowna strona giełdy Pobierz darmowy ebook: Narzędzia analizy technicznej spółek giełdowych

Bezpłatne analizy spółek z GPW na zamówienie – wpisz interesującą Cię spółkę w komentarzu pod artykułem, a specjalnie dla Ciebie wykonamy jej analizę technicznąConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here