TMS


Grupa Kapitałowa Powszechnego Zakładu Ubezpieczeń jest jedną z największych instytucji finansowych w Polsce oraz w Europie Środkowo-Wschodniej.

Na obecne notowania spółki wpływ mają dwa czynniki. Po pierwsze, ogólny sentyment do rynków akcyjnych, a więc główny powód przeceny na warszawskim parkiecie. Po drugie, sprawa ewentualnej fuzji czy też głębszej współpracy Pekao i Aliora, banków których PZU jest akcjonariuszem. Na wykresie można zauważyć powolne spadki, co i tak, przynajmniej na razie nie wygląda źle jak na słaby okres dla naszego parkietu. Te dwie sprawy są na tyle ważne, że nawet publikacja mocnych danych za 2017 rok nie poprawiła sytuacji. Przypomnijmy, że spółka odnotowała rekordowy zysk netto, który pierwszy raz w historii przekroczył 1 mld euro, a względem roku poprzedniego był wyższy o blisko 80%. Cieszyć powinien także wskaźnik rentowności ROE, który uzyskał wartość powyżej 21%, względem niespełna 15% przed rokiem. Jak widać na wykresie dziennym na niewiele się to zdaje. Patrząc jednak na wcześniejsze wzrosty, ponad 100% w niespełna rok, korekta nie powinna dziwić, nawet mimo mocnych wyników. W tym kontekście, technika powinna raczej uspokajać. Spadki nie mają dużego zasięgu i przebiegają bardzo wolno. Nie oznacza to oczywiście, że nie może przerodzić się z nich większy trend spadkowy, jednak jest zbyt wcześnie na takie prognozy. Wydaje się, że kluczową rolę mają czynniki zewnętrzne. Załamanie na amerykańskich indeksach oznaczać będzie dalszą przecenę, odbicie przyniesie szansę także na PZU. Sama technika to przede wszystkim układ coraz niższych wierzchołków. Dopóki to się nie zmieni, raczej warto stać z boku. Sądząc po spadającej cenie, kurs mógłby kierować się w stronę dolnej krawędzi kanału spadkowego oraz wsparcia w rejonie 38 zł.

Certyfikaty ING Turbo to notowane na GPW strukturyzowane produkty inwestycyjne, dzięki którym możesz korzystać ze wzrostów lub spadków cen akcji, indeksów, surowców, obligacji oraz kursów walut. Sprawdź materiały edukacyjne i dowiedz się jak inwestować w ING Turbo.

Dołącz do największej grupy dyskusyjnej na Facebooku poświęconej GPW: Zyskowna strona giełdy Pobierz darmowy ebook: Narzędzia analizy technicznej spółek giełdowych

Bezpłatne analizy spółek z GPW na zamówienie – wpisz interesującą Cię spółkę w komentarzu pod artykułem, a specjalnie dla Ciebie wykonamy jej analizę technicznąNoble Markets

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here