Naga MarketsGrupa Kapitałowa Powszechnego Zakładu Ubezpieczeń jest jedną z największych instytucji finansowych w Polsce oraz w Europie Środkowo-Wschodniej.

pzu

Te artykuły również Cię zainteresują
Podczas wczorajszej sesji światło dzienne ujrzała datowana na 18 września rekomendacja Haitong Banku. W raporcie analitycy podnieśli zalecenie dla PZU do neutralnego, a cenę docelową podniesiono o 4% do poziomu 38 zł. W raporcie zwraca się uwagę na to, że wyniki spółki tracą dynamikę. Główne powody to spowolnienie wzrostu składki przypisywanej brutto związane z trudnymi warunkami na rynku motoryzacyjnym, a po drugie wyższe roszczenia, których korzystne warunki, panujące w 2018 r., trudno będzie powtórzyć. Wyższa wycena wynik za to z lepszych prognoz dla segmentu ubezpieczeniowego oraz z szacowanej wyższej dywidendy na lata 2020 – 2021. Ponadto, analitycy podwyższyli prognozy zysku netto na najbliższe lata. Ich zdaniem w tym roku zysk wyniesie 3,08 mld zł, w przyszłym 3,21 mld zł, a w kolejnym 3,34 mld zł. Na wykresie mamy konsolidację, jednak skala tygodniowa wskazuje na szanse na odbicie od czytelnego wsparcia, zwłaszcza że spółka ma za sobą solidną przecenę.

Inwestuj z dźwignią na GPW w surowce, waluty, indeksy oraz spółki polskie oraz zagraniczne. Wszystko dzięki certyfikatom Turbo emitowanym przez ING N.V. Zdywersyfikuj swój portfel inwestycyjny i wybierz spośród 400 różnych certyfikatów. Dowiedz się więcej na temat certyfikatów dzięki Akademii ING.

Zobacz również: AB S.A. zaczyna skupować akcje. Kurs w górę o ponad 7% w kierunku 21,50 zł

Grupa Ambra jest czołowym producentem, importerem i dystrybutorem win w Europie Środkowo-Wschodniej.

ambra

Podczas czwartkowej sesji spółka poinformowała o swoich planach dywidendowych. Zarząd rekomenduje, by za rok obrotowy 2018/2019 zakończony 30 czerwca 2019 roku wypłacić dywidendę w wysokości 0,70 zł na akcję. Decyzję o wypłacie dywidendy podejmie walne zgromadzenie Ambry. Spółka przewiduje, że w kolejnych latach rynek wina w Polsce będzie rósł w tempie ok. 6% rocznie, a klienci będą coraz bardziej zainteresowani produktami z wyższej półki. To ma wpływać pozytywnie na wyniki spółki. Jak dotąd spółka notuje stabilne wzrosty sprzedaży na wszystkich rykach, na których prowadzi działalność. Rynek nie zareagował na podane informacje, spółka jednak nadal stabilnie wzrasta odnotowują kolejne nowe maksima.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here