Naga MarketsPZU rozważa powrót do wypłaty dywidendy - zapiski giełdowego spekulantaNajwiększy polski ubezpieczyciel, Grupa PZU pokazała podczas czwartkowej sesji raport z wynikami za III kwartał. Spółka odnotowała 890 mln zł skonsolidowanego zysku netto wobec 879 mln zł zysku rok wcześniej. Zysk operacyjny wyniósł 1 622 mln zł wobec 1 955 mln zł zysku rok wcześniej. W sumie, przez trzy kwartały bieżącego roku, spółka miała 1 191 mln zł skonsolidowanego zysku netto w porównaniu z 2 360 mln zł zysku rok wcześniej. Wyniki oraz wskaźniki wypłacalności są na tyle dobre, że pozwalają myśleć o wypłacie dywidendy z zysku za 2020 rok – potwierdziła spółka.

  • PZU pokazało wyniki kwartalne
  • Zdaniem spółki, pozwalają one myśleć o powrocie do dywidendy

Aby wypłacić dywidendę, spółka potrzebuje także zgody KNF. Jednostkowy współczynnik wypłacalności dla PZU wyniósł 289% na koniec II kw. br. wobec 283% na koniec I kw. 2020 br. Polityka dywidendowa PZU zakłada wypłatę pomiędzy 50% a 100% zysku.

Te artykuły również Cię zainteresują
Odbicie zatrzymane na lokalnym oporze

W zależności od potrzeb kapitałowych związanych z rozwojem organicznym i realizacją celów strategicznych w zakresie fuzji i przejęć, do akcjonariuszy może trafiać do 100% rocznych zysków w formie dywidend, nie mniej jednak niż 50%. Na wykresie mamy za sobą spore odbicie, wczoraj popyt został zatrzymany na czytelnym oporze w rejonie 26,30 zł. Możliwe więc, że w tych okolicach dojdzie do korekty silnego odbicia, którego zasięg sięga aż 31%.

pzu

Certyfikaty ING Turbo to notowane na GPW strukturyzowane produkty inwestycyjne, dzięki którym możesz korzystać ze wzrostów lub spadków cen akcji, indeksów, surowców, obligacji oraz kursów walut. Sprawdź materiały edukacyjne i dowiedz się jak inwestować w ING Turbo

Przeczytaj również:

Spodobał Ci się artykuł? Chcesz otrzymywać najważniejsze informacje wprost na swojego emaila? Zapisz się do naszego Newslettera. ZAPISZ SIĘ >>

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here