Naga MarketsOkres wyników finansowych trwa w najlepsze. W dniu dzisiejszym swoje sprawozdanie za drugi kwartał 2018 roku opublikował Powszechny Zakład Ubezpieczeń (PZU), który odnotował w tym okresie poprawę zysku netto jednostki dominującej aż o 55,2% do 782 mln zł wobec 504 mln zł zysku raportowanych rok wcześniej.


W tym czasie łączny skonsolidowany zysk netto (wraz z zyskiem netto przypisanym właścicielom udziałów niekontrolujących) wyniósł natomiast aż 1 304 mln zł wobec 718 mln zł rok wcześniej a zysk operacyjny ukształtował się na poziomie 1 733 mln zł wobec 919 mln zł przed rokiem.

Te artykuły również Cię zainteresują
“Drugi kwartał 2018 roku był rekordowy pod względem sprzedaży. Pozyskaliśmy 6,1 mld zł składki przypisanej brutto, co jest najlepszym osiągnięciem w historii PZU. Również w ujęciu półrocznym uzyskany wynik był rekordowy i wyniósł 11,9 mld zł. Jako grupa kapitałowa wypracowaliśmy w pierwszych sześciu miesiącach skonsolidowany zysk netto na poziomie 2,4 mld zł. Oznacza to 38% wzrostu w porównaniu z pierwszym półroczem 2017 roku. Natomiast zysk jednostki dominującej w drugim kwartale wyniósł 782 mln zł. To wzrost o aż 55 proc. w porównaniu do analogicznego okresu w 2017 r.” – skomentował najnowsze wyniki prezes PZU, Paweł Surówka.

W całym pierwszym półroczu 2018 roku spółka odnotowała 1 425 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w porównaniu z 1 438 mln zł zysku rok wcześniej, przy składce przypisanej brutto grupy w wysokości 11 881 mln zł w porównaniu z 11 606 mln zł rok wcześniej (wzrost o 2,4%). Łączny zysk netto (wraz z zyskiem netto przypisanym właścicielom udziałów niekontrolujących) wyniósł 2 358 mln zł wobec 1 705 mln zł rok wcześniej.

W kolejnych kwartałach PZU zamierza konsekwentnie realizować ambitne cele ogłoszonej na początku roku strategii “Nowe PZU”. “Nasze działania są kluczowe dla budowy długoterminowej wartości Grupy PZU, jak i dla osiągnięcia zysku przypadającego w formie dywidendy dla akcjonariuszy w kolejnych latach. Jeszcze w tym roku wypłacimy 2,5 zł na akcję z zysku za 2017 r, co oznacza wzrost o 78,6% w porównaniu do poprzedniego roku” – dodał prezes.

CFO Grupy PZU, Tomasz Kulik uważa, że “pozycja kapitałowa Grupy PZU pozostaje silna. Pomimo wysokiej dywidendy z zysku za 2017 rok, odbudowaliśmy wskaźnik wypłacalności SII o niemal 20 pkt proc. Było to możliwe dzięki zmniejszeniu kapitałochłonności naszego biznesu oraz dzięki temu, że w warunkach nasilającej się konkurencji na rynku nadal osiągamy dobre wyniki, które zasilają nasze kapitały.”

Spoglądając jednak na notowania PZU zauważymy, że pomimo dobrych danych akcje dziś tracą na wartości.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułBudimex z zyskiem 64,73 mln zł w II kw. br. – wykres bez reakcji
Następny artykułOsłabienie japońskiego jena – Strategia TDiS
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here