Naga Markets„Sezon na dywidendę” – to blok, w którym łączymy analizę ciekawych spółek, które mają szansę wzrastać, a dodatkowo zamierzają w najbliższym czasie wypłacić dywidendę. Pokazujemy i informujemy, do kiedy należy kupić akcje aby nabyć prawo do niezwykle przyjemnej premii w postaci dywidendy. Sezon wypłaty dywidend za zeszły rok niebawem się zaczyna…


Powszechny Zakład Ubezpieczeń SA jest macierzystą firmą wszystkich podmiotów wchodzących w skład Grupy Kapitałowej PZU. Działa w sektorze ubezpieczeń majątkowych oraz osobowych.pzu w1

Na wykresie tygodniowym obejmującym całą historię notowań, panuje trend wzrostowy z widoczną an wykresie linią trendu. Niedawno, na fali kilkutygodniowych wzrostów kurs pokonał dotychczasowe maksimum i znajduje się najwyżej w historii.

pzu d1

Spodziewając się korekty po tak mocnych wzrostach warto zainteresować się dwiema strefami wsparcia. Pierwsza to poziom poprzedniego szczytu na poziomie odrobinę poniżej 480 zł, druga strefa to obszar pomiędzy 462 a 465 zł. Odcięcie dywidendy w wysokości 17 zł sprawi, że kurs znajdzie się na poniedziałkowym otwarciu na poziomie ok. 490 zł.


Bezpłatne analizy spółek z GPW na zamówienie – wpisz interesującą Cię spółkę w temacie: Analizy spółek na zamówienie a specjalnie dla Ciebie wykonamy jej analizę.

invest

Interesujesz się giełdą lub inwestujesz w akcje spółek z GPW – teraz akcje polskich spółek mają swoje miejsce na forum: CFD na akcje polskie Zachęcamy do dyskusji. Analizy spółek giełdowych wykonane są na zasadach CFD.

Pozdrawiam Łukasz Nowacki.Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

2 KOMENTARZE

  1. Wg mojej wiedzy spółka przeznaczyła na dywidendę za 2013 rok 54 zł na akcję. 20 zł zostało wypłaconych jako zaliczka w listopadzie ubiegłego roku, pozostało jeszcze 34 zł, dla których dniem dywidendy jest 17 wrzesień. Wypłata nastąpi w dwóch transzach po 17 zł. Pierwsza zostanie wypłacona 8 października, a druga 15 stycznia 2015 roku. Ale dzięki za czujność, bo choć nie miałem wcześniej do czynienia z taką sytuacja, to odcięte zostanie 34 zł od kursu, gdyż data wypłaty nie jest istotna, tak samo jak podział na transze. Dla 34 zł dniem dywidendy jest 17 wrzesień.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here