Naga MarketsPrzyłącz się do rozmów o spółkach z GPW na naszym forum. W dzisiejszym cyklu “Gorących spółek dnia” należy zwrócić uwagę na dwie spółki:

Powszechny Zakład Ubezpieczeń SA jest macierzystą firmą wszystkich podmiotów wchodzących w skład Grupy Kapitałowej PZU. Działa w sektorze ubezpieczeń majątkowych oraz osobowych.

pzu

Spółka zanotowała wczoraj bardzo silne 7% wzrosty podparte niezłym wolumenem. Była to reakcja na nową politykę dywidendową na lata 2016 – 2020, wg której, zarząd co roku będzie rekomendował Walnemu Zgromadzeniu przeznaczanie co najmniej 50 proc zysku na dywidendy. W krótkim terminie najważniejsza jest zapowiedź dywidendy za bieżący rok w wysokości niemal 100% osiągniętego zysku. Prognozuje się, że może ona wynieść około 2,20 – 2,26 zł na akcję. W okresie obowiązywania nowej polityki założono brak emisji nowych akcji co także powinno spodobać się inwestorom. Pod względem technicznym stoimy u progu wybicia linii łączącej ostatnie lokalne wierzchołki. Wczorajsze wzrosty oraz wyższe obroty w ostatnim czasie i ogólny stan wyprzedania akcji daje szansę na takie wybicie. Wtedy cena powinna zmierzać do górnej krawędzi kanału oraz oporu okolic 28,50 – 29 zł.

Handluj akcjami 29 polskich spółek poprzez kontrakty CFD – sprawdź aktualną ofertę BossaFX.

Bytom SA specjalizuje się w dystrybucji kolekcji formalnej mody męskiej.

bytom

Spółka odnotowała wczoraj czwartą wzrostową sesje z rzędu. Tym razem wzrosty były dynamiczne i osiągnęły pułap niemal 5%. Co ważne, wzrosty były podparte najwyższymi obrotami od początku roku. Wydaje się wiec, że mamy do czynienia z zainicjowaniem kolejnego odbicia od strefy wsparcia okolic 2,50 zł. W najbliższym czasie kurs powinien się kierować w stronę linii bessy, a po jej przełamaniu na poziom przynajmniej poprzedniego szczytu czyli w rejon 3,10 zł.

Mamy dla Ciebie bezpłatny eBook – Narzędzia analizy technicznej spółek giełdowych

Bezpłatne analizy spółek z GPW na zamówienie – wpisz interesującą Cię spółkę w komentarzu pod artykułem, a specjalnie dla Ciebie wykonamy jej analizę techniczną.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułUSD/CAD – kontynuacja wzrostów, opcja CALL
Następny artykułZŁOTO – przełamana linia trendu wzrostowego
lukasz nowacki
Aktywny inwestor i spekulant od 2010 roku, głównie na rynkach akcyjnych i walutowych. Zwolennik prostych metod opartych o przewagę statystyczną. Autor licznych analiz, wywiadów i opracowań dla portalu Comparic.pl. Pomysłodawca i organizator odbywającego się od wielu lat konkursu Liga Traderów. Prelegent licznych konferencji dla inwestorów m.in. Ogólnopolskiej Konferencji Biznesu i Nowych Technologii NetVision, łódzkiej konferencji StratoTrade czy inicjatyw studenckich np. „Gry Giełdowej” Koła Naukowego Inwestor z Łodzi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here