Naga MarketsPowszechny Zakład Ubezpieczeń SA jest macierzystą firmą wszystkich podmiotów wchodzących w skład Grupy Kapitałowej PZU. Działa w sektorze ubezpieczeń majątkowych oraz osobowych.

pzu w1

Te artykuły również Cię zainteresują
Sprawdź ofertę brokera HFT w zakresie inwestycji na spółkach z GPW

Wykres tygodniowy pokazuje, że mocne spadki zatrzymały się na kluczowym wsparciu okolic 30 zł, skąd nadeszło długo wyczekiwane odreagowanie. Z punktu widzenia prognozowania ceny w dłuższym horyzoncie czasowym kluczowe jest zastanowienie się czy to odbicie jest jedynie korektą czy jednak początkiem nowego trendu wzrostowego. Na dzień dzisiejszy popyt tak naprawdę osiągnął niewiele, gdyż układ dołków i szczytów nadal pozostaje prospadkowy.

Weź udział w darmowym konkursie giełdowym, odbierz nagrodę gwarantowaną i wygraj 35 000 zł

pzu d1

Na wykresie dziennym można wyznaczyć ponad roczną, dokładnie respektowaną linię trendu. Ostatnie wzrosty jak na razie nie są w stanie jej pokonać i cena wyhamowała w rejonie oporu 36,50 zł. Z tej perspektywy widać, że dotychczasowe osiągnięcia kupujących są dość mizerne. Niedawno doszło do przełamania linii hossy. Wydaje się, że kolejnej szansy kupujący mogą szukać przy lokalnym wsparciu okolic 33,20 zł. Jeżeli wsparcie to upadnie, cena prawdopodobnie powróci na ostatnie minima. Z drugiej strony, wstępnym sygnałem kupna lub przynajmniej sygnałem świadczącym o walce kupujących będzie wybicie linii trendu spadkowego. Właściwym i mocnym sygnałem kupna będzie wyjście ponad 36,65 zł. Wtedy kurs powinien rosnąć przynajmniej do okolic 40 zł. Poprzednio spółkę analizowałem 14 grudnia ubiegłego roku.

Przyłącz się do rozmów o spółkach z GPW na naszym forum

Odwiedź nasz facebookowy profil giełdowy: Zyskowna strona giełdy Pobierz darmowy ebook: Narzędzia analizy technicznej spółek giełdowych

Bezpłatne analizy spółek z GPW na zamówienie – wpisz interesującą Cię spółkę w komentarzu pod artykułem, a specjalnie dla Ciebie wykonamy jej analizę technicznąConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here