Naga MarketsPZU przy poziomie 20 zł. Czas na korekcyjne odbicie? Kurs akcji spółki PZU, najpopularniejszego w Polsce ubezpieczyciela, rósł podczas piątkowej sesji o około 242%. Akcje drożały o 0,51 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego maksimum przy 21,60 zł. Jest to przeciętny wynik na tle tracącego w piątek 1,74% indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy wysokich obrotach, na tle poprzednich dni. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 21,60 zł. W sumie od połowy marca odbicie doprowadziło do niemal 40% wzrostu ceny w maksymalnym punkcie.

PZU coraz tańsze

Fatalnie od dłuższego czasu zachowują się notowania największego polskiego ubezpieczyciela. Co ciekawe, spółka notuje całkiem niezłe wyniki, a nawet szacuje, że pandemia będzie skłaniać ludzi do ubezpieczania się. Problemem jest jednak zaangażowanie firmy w sektorze bankowym, który ciąży w wynikach. Na wykresie miesięcznym, spadki wyhamowały przy linii łączącej poprzednie dołki. Być może więc, pojawi się jakaś próba odreagowania w trendzie spadkowym.

Te artykuły również Cię zainteresują

pzu 2.11.2020
Notowania PZU 2.11.2020

Inwestuj z dźwignią na GPW w surowce, waluty, indeksy oraz spółki polskie oraz zagraniczne. Wszystko dzięki certyfikatom Turbo emitowanym przez ING N.V. Zdywersyfikuj swój portfel inwestycyjny i wybierz spośród 400 różnych certyfikatów. Dowiedz się więcej na temat certyfikatów dzięki Akademii ING.

Ponad 18 tysięcy umów w ramach PPK

Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych PZU (TFI PZU) podpisało ponad 18 tys. umów o zarządzanie pracowniczymi planami kapitałowymi (PKK) z pracodawcami zatrudniającymi od 20 do 249 osób, podało TFI PZU. To około 30% pracodawców z tej grupy. TFI PZU zawarło prawie 6 300 umów o zarządzanie PPK z pracodawcami zatrudniającymi od 50 do 249 osób i prawie 12 tys. umów z tymi, którzy mają od 20 do 49 pracowników.

Dla jednych i drugich ostateczny termin na podpisywanie umów upłynął 27 października. “Nasz sukces to nie tylko zasługa atrakcyjnej oferty i szerokiego wsparcia, które oferujemy pracodawcom przy wdrażaniu i obsłudze PPK. Pokazaliśmy, że potrafimy zarabiać, skutecznie pomnażając oszczędności pracowników zgromadzone w PPK. Po trzech kwartałach tego roku, według danych Instytutu Emerytalnego, znaleźliśmy się na drugim miejscu wśród instytucji zarządzających PPK, które osiągnęły najlepsze wyniki inwestycyjne” – powiedział wiceprezes TFI PZU Marcin Żółtek, cytowany w komunikacie.

W związku z pandemią, spółka umożliwia również zdalne zawierania umów o zarządzenie PPK – przez internet i telefon. “W okresie pandemii doskonale zdaje egzamin także oferowany przez nas bezpłatny internetowy serwis ppk.pzu.pl, który pozwala nie tylko na zawieranie umów na odległość, ale także bieżącą obsługę Planów. Serwis umożliwia zgłaszanie pracowników do PPK, przesyłanie list wpłat na ich rachunki i przekazywanie ich dyspozycji” – dodał wiceprezes.

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here