Naga Marketssiedziba PZUSpółka poinformowała wczoraj, że zarząd będzie rekomendował niewypłacanie dywidendy z zysku za 2019 rok. Dotąd spółka bardzo hojnie dzieliła się zyskami i robiła to nieprzerwanie od 12 lat. Teraz z uwagi na trudniejszą sytuację gospodarczą, PZU chce przeznaczyć większość zysku na odpis na Zakładowy Fundusz Świadczeń Socjalnych, a pozostałą część na kapitał zapasowy. Patrząc na wykres, decyzja została przyjęta ze zrozumieniem i była dość spodziewana. Takie były zresztą wcześniejsze zalecenia KNF.

  • Kurs PZU zyskuje niecałe 1%
  • W tym roku nie będzie dywidendy
  • Kurs pod lokalnym oporem

Przedmiotowy wniosek zarządu zostanie następnie przekazany do oceny radzie nadzorczej PZU, ostateczną decyzję dotyczącą podziału zysku netto PZU za rok obrotowy 2019 podejmie ZWZ spółki. W ubiegłym roku spółka wypłaciła 2,80 zł dywidendy na akcję.

Te artykuły również Cię zainteresują
Kurs LPP zatrzymany przy poprzednim wierzchołku

Na wykresie po pierwszym odbiciu w połowie marca, kurs zatrzymał się i oscyluje w rejonie 30 zł. Na razie nie pojawia się reakcja podażowa, dlatego być może przy kolejnej poprawie nastrojów na szerokim ryku, popyt powalczy o wybicie w górę.

pzu


Dołącz do największej grupy dyskusyjnej na Facebooku poświęconej GPW: Zyskowna strona giełdy prowadzonej przez Comparic.pl. Zapraszamy do jej aktywnego tworzenia!

Przeczytaj również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here