Naga Markets



PZU opuszcza konsolidację dołem. Spadki jednak bez większej dynamiki Kurs akcji spółki PZU, najpopularniejszego w Polsce ubezpieczyciela, spadał podczas wczorajszej sesji o około 0,14%. Akcje taniały o 0,04 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego minimum przy 28,03 zł. Jest to przeciętny wynik na tle zyskującego wczoraj 0,06% indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy standardowych obrotach, na tle poprzednich dni. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 28,20 zł. W sumie od połowy marca odbicie doprowadziło do niemal 40% wzrostu ceny w maksymalnym punkcie.

  • PZU przyspiesza proces cyfryzacji
  • Kurs w powolnym ruchu spadkowym

Poniżej lokalnego wsparcia

Notowania spółki zaczynają powoli naruszać czytelny poziom wsparcia w rejonie 28,40 zł. Nie jest to szczególnie istotne wsparcie, ale jego wybicie może oznaczać dalsze powolne spadki. Wydaje się, że głównym problemem jest to, że PZU posiada akcje spółek z sektora bankowego, a te zachowują się w podobny, słaby sposób. Trudno oczekiwać też zysków z banków, gdyż na skutek bardzo niskich stóp procentowych, jest to mocno utrudnione. Wydaje się więc, że dopóki nie pojawi się wyraźne ożywienie i rynki zaczną wyceniać choćby nieznaczną podwyżkę stóp procentowych, dotąd trudno będzie oczekiwać na mocniejsze odbicie.

pzu 30.07.2020
Notowania PZU 30.07.2020

Inwestuj z dźwignią na GPW w surowce, waluty, indeksy oraz spółki polskie oraz zagraniczne. Wszystko dzięki certyfikatom Turbo emitowanym przez ING N.V. Zdywersyfikuj swój portfel inwestycyjny i wybierz spośród 400 różnych certyfikatów. Dowiedz się więcej na temat certyfikatów dzięki Akademii ING.

Cyfryzacja w PZU

PZU wdroży we współpracy z Ministerstwem Cyfryzacji rozwiązanie służące uwierzytelnianiu użytkownika platformy mojePZU. Klienci PZU będą mogli zdalnie potwierdzić swoją tożsamość za pomocą aplikacji mObywatel, podał ubezpieczyciel. Po pobraniu aplikacji mObywatel i zalogowaniu się do systemu za pomocą profilu zaufanego otrzymamy dostęp do mTożsamości, czyli naszych aktualnych danych, które mamy w dowodzie osobistym.

Warto podkreślić, że dane zapisane w telefonie – czyli imię, nazwisko, data urodzenia, numer PESEL, zdjęcie, termin ważności dowodu oraz informacja, kto go wydał – są zaszyfrowane i podpisane certyfikatem wydanym przez Ministerstwo Cyfryzacji. Nawet jeśli zgubimy telefon, dane pozostaną bezpieczne, ponieważ chroni je zaszyfrowany zapis, a także blokada telefonu i hasło, które wybieramy podczas aktywacji aplikacji, podano również.

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here