Naga MarketsPZU nie wypłaci dywidendy. Notowania konsolidują w rejonie 30 złKurs akcji spółki PZU, najpopularniejszego w Polsce ubezpieczyciela, rósł podczas wczorajszej sesji o około 0,03%. Akcje drożały o 0,01 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego maksimum przy 30,40zł. Jest to przeciętny wynik na tle tracącego wczoraj 0,62% indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy podwyższonych obrotach, na tle poprzednich dni. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 29,92 zł. W sumie od połowy marca odbicie doprowadziło do niemal 40% wzrostu ceny w maksymalnym punkcie.

  • Marazm na notowaniach PZU
  • Kurs z konsolidacji przypominającej formację trójkąta
  • Słabość banków może zaszkodzić PZU, który ma udziały w Alior Banku

PZU wyhamowuje odbicie

W połowie marca na wykresie spółki pojawiło się całkiem znaczące odbicie, wpisujące się w zachowanie szerokiego rynku. Miało ono miejsce na wsparciu okoli 24 zł czyli przy dołku z 2016 roku. Po pierwszej fali wzrostowej, obicie zaczęło jednak tracić impet. Na wykresie można to zauważyć w formie trójkąta. Z obecnego miejsca kurs ma podobna drogę zarówno do najbliższego wsparcia jak i oporu.

Te artykuły również Cię zainteresują
Wiele może zależeć od ogólnego sentymentu na rynkach, choć jest pewien czynnik negatywny dla PZU. To słabość sektora bankowego. Jeżeli przecena na bankach będzie kontynuowana, to może być to argument za spadkami na PZU, który jest zaangażowany w silnie przeceniony Alior Bank.

pzu 28.04.2020

Inwestuj z dźwignią na GPW w surowce, waluty, indeksy oraz spółki polskie oraz zagraniczne. Wszystko dzięki certyfikatom Turbo emitowanym przez ING N.V. Zdywersyfikuj swój portfel inwestycyjny i wybierz spośród 400 różnych certyfikatów. Dowiedz się więcej na temat certyfikatów dzięki Akademii ING.

W tym roku bez dywidendy

Zarząd Powszechnego Zakładu Ubezpieczeń rekomenduje niewypłacanie dywidendy z zysku za 2019 roku – podała spółka w komunikacie. Będzie to pierwszy od wielu lat rok bez dywidendy. Zysk zostanie w większości przeznaczony na odpis na Zakładowy Fundusz Świadczeń Socjalnych w kwocie ponad 7,27 mln zł, a reszta czyli około 2,64 mld zł na kapitał zapasowy.

Proponowany podział zysku jest zgodny ze stanowiskiem Komisji Nadzoru Finansowego, w którym KNF wskazuje, iż mając na uwadze obecną sytuację, związaną z ogłoszonym w Polsce stanem epidemii oraz możliwymi dalszymi negatywnymi konsekwencjami gospodarczymi tego stanu, jak również ich spodziewanym wpływem na sektor ubezpieczeniowy, organ nadzoru oczekuje, że zakłady ubezpieczeń – niezależnie od wszelkich podjętych już w tym zakresie działań – zatrzymają całość wypracowanego w poprzednich latach zysku.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here