Naga Marketssiedziba PZUKurs akcji spółki PZU, najpopularniejszego w Polsce ubezpieczyciela, rósł podczas wczorajszej sesji o około 0,74%. Akcje drożały o 0,30 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego maksimum przy 41,11 zł. Jest to dobry wynik na tle zyskującego wczoraj 0,68% indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy standardowych obrotach, na tle poprzednich sesji. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 40,89 zł. W sumie od początku grudnia ubiegłego roku notujemy już ponad 15% odbicie notowań.


PZU z malejącą dynamiką zwyżki

Ubiegły tydzień przyniósł wyhamowanie wzrostów i ruch boczy. Mimo wszystko cieszy brak silniejsze reakcji podaży po wcześniejszych wzrostach oraz w sumie dość udany styczeń. Spowolnienie dynamiki wzrostu ceny może zwiastować kolejną np. kilku sesyjną korektę. Spoglądając na wykres w sali tygodniowej, widać że od połowy 2018 roku kurs porusza się bokiem między 36 a 45 zł. Szersza tendencja, od września 2017 roku jest umiarkowanie spadowa o czym świadczą szczyty na coraz niższych poziomach. Wydaje się więc, że obecnie cena powinna wzrastać w rejon 43-44 zł czyli kilkuletniej linii trendu spadkowego. Po ewentualnej korekcie, wydaje się, że właśnie okolice linii trendu mogą być najbliższym celem kupujących.

pzu 29.01.2020
Notowania PZU 29.01.2020

Inwestuj z dźwignią na GPW w surowce, waluty, indeksy oraz spółki polskie oraz zagraniczne. Wszystko dzięki certyfikatom Turbo emitowanym przez ING N.V. Zdywersyfikuj swój portfel inwestycyjny i wybierz spośród 400 różnych certyfikatów. Dowiedz się więcej na temat certyfikatów dzięki Akademii ING.

PZU nie ma planów pozbycia się Alior Banku

W ostatnich dniach spółka, ustami swojego prezesa Pawła Surówki, informowała w Davos, że PZU nie ma planów pozbycia się Alior Banku. “Alior Bank jest dla nas bankiem strategicznym, będziemy chcieli wspierać go we wszystkim, co zarząd Alior Banku założy w swojej strategii. Przede wszystkim będziemy starali się budować wartość dodaną dla banku poprzez naszą współpracę” – powiedział prezes spółki. Dziennikarze pytali także prezesa o możliwość przejęcia mBanku, jednak prezes stwierdził, że na obecnym etapie nie można niczego przesądzać.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here