Naga Marketssiedziba PZUKurs akcji spółki PZU, najpopularniejszego w Polsce ubezpieczyciela, spadał podczas wczorajszej sesji o około 1,08%. Akcje taniały o 0,45 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego minimum przy 41,26 zł. Jest to dobry wynik na tle tracącego wczoraj 0,92% indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy standardowych obrotach, na tle poprzednich sesji. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 41,31 zł. W sumie od początku grudnia ubiegłego roku notujemy już około 15% odbicie notowań.


PZU nadal w formie

Mimo, że styczeń przynosi spowolnienie względem grudniowej zwyżki, to jednak cały czas na wykresie można dostrzec utrzymywanie się pewnej popytowej presji. Mimo dużej zwyżki, nie mamy bowiem silniejszej reakcji podażowej, a wszelki spadek ceny szybko jest odkupywany. Ponadto, w styczniu utrzymują się całkiem solidne obroty. Spoglądając na wykres w sali tygodniowej, widać że od połowy 2018 roku kurs porusza się bokiem między 36 a 45 zł. Szersza tendencja, od września 2017 roku jest umiarkowanie spadowa o czym świadczą szczyty na coraz niższych poziomach. Wydaje się więc, że obecnie cena powinna wzrastać w rejon 43-44 zł czyli kilkuletniej linii trendu spadkowego.

pzu 22.01.2020
Notowania PZU 22.01.2020

Inwestuj z dźwignią na GPW w surowce, waluty, indeksy oraz spółki polskie oraz zagraniczne. Wszystko dzięki certyfikatom Turbo emitowanym przez ING N.V. Zdywersyfikuj swój portfel inwestycyjny i wybierz spośród 400 różnych certyfikatów. Dowiedz się więcej na temat certyfikatów dzięki Akademii ING.

Dom Polski na forum w Davos

PZU wspólnie z Bankiem Pekao zorganizują Dom Polski na jubileuszowej 50. edycji Światowego Forum Ekonomicznego w szwajcarskim Davos – poinformowano w komunikacie sprzed kilku dni. Dom Polski zostanie oficjalnie udostępniony dla gości 21 stycznia, ma on stanowić miejsce promocji gospodarki Polski oraz regionu Trójmorza oraz być przestrzenią do prezentacji przedsiębiorczości i innowacyjności polskich firm. Dzięki licznym debatom, konferencjom i spotkaniom z polskimi championami, globalni decydenci będą mieli wyjątkową okazję na kompleksowe zapoznanie się z możliwościami drzemiącymi w firmach z Polski i regionu.

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here