Naga MarketsPGNiG kończy najsłabszy tydzień od dłuższego czasu. Cena odbija od oporu przy 5,40 złKurs akcji spółki PZU, najpopularniejszego w Polsce ubezpieczyciela, rósł podczas wczorajszej sesji o około 0,15%. Akcje drożały o 0,04 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego maksimum przy 27,70 zł. Jest to przeciętny wynik na tle zyskującego wczoraj 0,44% indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy standardowych obrotach, na tle poprzednich dni. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 27,51 zł. W sumie od połowy marca odbicie doprowadziło do niemal 40% wzrostu ceny w maksymalnym punkcie.

W kanale spadkowym

Notowania PZU nie wyglądają najlepiej od czasu wybuchu pandemii. Wprawdzie w pierwszej fali obicia, cena mocniej podskoczyła, jednak później przeszła w fazę konsolidacji, która w pewnej formie trwa do dnia dzisiejszego. Spółce ewidentnie ciąży sektor bankowy, w który jest zaangażowana. Wydaje się więc, że nie należy oczekiwać szybkiej poprawy sytuacji. Na wykresie cena powoli spada w ramach kanału spadkowego. Jego szerokość wskazuje na niewielką zmienność notowań.

pzu 18.09.2020
Notowania PZU 18.09.2020

Inwestuj z dźwignią na GPW w surowce, waluty, indeksy oraz spółki polskie oraz zagraniczne. Wszystko dzięki certyfikatom Turbo emitowanym przez ING N.V. Zdywersyfikuj swój portfel inwestycyjny i wybierz spośród 400 różnych certyfikatów. Dowiedz się więcej na temat certyfikatów dzięki Akademii ING.

Akwizycje poczekają

Grupa PZU nie rezygnuje z poszukiwania spółki do przejęcia na rynku Europy Środkowo -Wschodniej, jednak w ostatnim czasie nie znalazła żadnego podmiotu, który byłby atrakcyjny pod względem rentowności i pasowałby do strategii grupy, poinformowali przedstawiciele PZU.

“W naszej strategii mówiliśmy o tym, że będziemy starali się – przy czym nie za wszelką cenę – rosnąć w sposób nieorganiczny, czyli poprzez ewentualne fuzje i przejęcia, ale głównie w Europie Środkowo-Wschodniej dlatego, że uważamy, że jesteśmy w stanie zrozumieć mentalność klientów, jesteśmy w stanie zrozumieć mentalność partnerów. Dobry serwis jest o tyle, o ile jesteśmy w stanie stworzyć całą sieć relacji, zarówno po stronie dystrybucyjnej, jak i po stronie likwidacji szkód i świadczeń.

Podchodzimy do tego w bardzo ostrożny sposób, zdając sobie sprawę z tego, jak trudnym rynkiem są ubezpieczenia i jak łatwo jest tutaj o błąd” – powiedział Kulik podczas konferencji. “Dzisiaj jesteśmy po serii obniżek stóp procentowych, która spowodowała, że wielu życiowych ubezpieczycieli nie będzie w stanie udźwignąć impaktu tego, co miało miejsce i biorąc pod uwagę strukturę ich portfeli, szczególnie jeżeli chodzi o gwarancje zwrotu dla klienta” – dodał.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here