Naga MarketsAkcje PZU wykres notowańKurs akcji spółki PZU, najpopularniejszego w Polsce ubezpieczyciela, rósł podczas wczorajszej sesji o około 3,17%. Akcje drożały o 1,27 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego maksimum przy 41,30 zł. Jest to dobry wynik na tle zyskującego wczoraj 2,33% indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy standardowych obrotach, na tle poprzednich sesji. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 41,30 zł. W sumie od początku grudnia ubiegłego roku notujemy już około 14% odbicie notowań.


Zwyżka w kierunku 44 zł

Spoglądając na wykres z dziennymi notowaniami ceny, widać wyraźnie, że odbicie po dużych spadkach z drugiej połowy ubiegłego roku, zaczyna nabierać tempa. Spadki wyhamowały na kluczowym wsparciu, lepiej widocznym na wyższych interwałach czasowych. Z początku ruch w górę nie był zbyt obiecujący, jednak sytuacja poprawiła się na początku grudnia. Od tego czasu popyt zdecydowanie dominuje na wykresie. Ostatnio kurs przełamał poziom luki spadkowej z sierpnia. Po chwilowej korekcie cena znowu zaczyna rosnąć. Wczorajsza sesja była bardzo udana i odnotowaliśmy nowe maksima trwającej zwyżki. Wszystko więc wygląda coraz lepiej i prawdopodobnym celem dla kupujących może być dowiezienie ceny przynajmniej w okolice 44 zł czyli całej serii wcześniejszych szczytów, które wypadały mniej więcej w tym obszarze.

pzu 3.01.2020
Notowania PZU 3.01.2020

Inwestuj z dźwignią na GPW w surowce, waluty, indeksy oraz spółki polskie oraz zagraniczne. Wszystko dzięki certyfikatom Turbo emitowanym przez ING N.V. Zdywersyfikuj swój portfel inwestycyjny i wybierz spośród 400 różnych certyfikatów. Dowiedz się więcej na temat certyfikatów dzięki Akademii ING.

Dobre wyniki w ramach PPK

Wczoraj spółka przekazała informacje o tym, że zawarła już kilkaset umów o zarządzanie pracowniczymi planami kapitałowymi z pracodawcami zatrudniającymi powyżej 50 pracowników, których obowiązek wprowadzenia PPK objął 1 stycznia 2020 roku. Zdaniem spółki to dobry wynik, wskazujący na to, że spółka cieszy się zaufaniem średnich firm. PZU stworzył szerokie wsparcie dla mniejszych firm, w tym szkolenia i pomoc ekspertów. W zeszłym roku z dużych firm zatrudniających ponad 250 osób, spółka pozyskała w ramach PPK ponad tysiąc podmiotów.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here