Naga MarketsSpółka PZU zamierza nabyć 25% akcji AliorBanku. Zdaniem prezesa PZU “jednym z naszych kluczowych celów jest budowanie wartości Grupy PZU dla akcjonariuszy. Możliwości znaczącego wzrostu na rynku ubezpieczeniowym są obecnie mocno ograniczone, stąd inwestycja PZU w aktywa bankowe. Bardzo się cieszę, że możemy dziś ogłosić, że to PZU, mocny, polski inwestor nabył akcje Alior Banku.” – wypowiedź dla biura prasowego PZU. Zgodę na transakcję wyrazić muszą jeszcze regulatorzy.

Analizę akcji PZU publikowałem w poprzednim tygodniu. Dzisiaj o AliorBanku. Spółka zadebiutowała na GPW nie tak dawno bo w grudniu 2012 roku i po niespełna roku osiągnęła swój szklany sufit czyli cenę 100,50zł. Dwa tygodnie temu ponownie poziom 100zł spowodował wyprzedaż. W miniony czwartek cena akcji zbliżyła się do tegorocznej linii trendu wzrostowego. A już podczas sesji piątkowej popyt podparty sporym wolumenem spowodował wzrost do 92,96zł. Warto zauważyć, że cena za jaką PZU kupi akcje nie jest dużo niższa od obecnego poziomu. Jeżeli na rynkach światowych nie wydarzy się jakaś większa korekta to w tej chwili wydaje się, że przy kolejnym teście poziom 100zł ulegnie naporowi byków.

Te artykuły również Cię zainteresują
Wykres spółki ALIORBANK dla interwału 1D. Poniżej wykresu wolumen.
Wykres spółki ALIORBANK dla interwału 1D. Poniżej wykresu wolumen.
Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: dax giełda | wartość złotówki wykres | kurs pgnig | kurs jsw | lotos cena akcji | kurs akcji pkn orlen |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here