Naga MarketsGrupa PZU zaprezentowała dziś skonsolidowany raport finansowy za 2016 rok. Zysk netto był o 400 mln PLN niższy w stosunku do ubiegłego roku z uwagi na wprowadzenie nowego podatku od instytucji finansowych, a także finalizacji kilku przejęć. Tymczasem notowania spółki PZU cofają się spod ważnego poru.


Walory korporacji poruszają się w obrębie kanału wzrostowego mniej więcej od połowy października. W ostatnim czasie dwukrotnie był atakowany opór wypadający przy poziomie 38,20 PLN. W efekcie rosną szanse na utworzenie się formacji podwójnego szczytu, która może zapowiadać odwrócenie trendu. Jej potencjalny zasięg wypada w okolicy 33 PLN. Niemniej jednak na tę chwilę nie jest to najbardziej realny scenariusz.

Aby zyskał on na prawdopodobieństwu, musiałoby dojść najpierw do wybicia dolnego ograniczenia kanału, zniesienia 50-dniowej średniej ruchomej oraz strefy wsparcia wypadającej przy poziomie 35,50 PLN. Tymczasem wciąż mamy do czynienia z trendem wzrostowym. Jeśli ostatecznie dojdzie do wybicia najbliższego oporu, to wtedy kolejnym celem dla kupujących może być ruch w stronę 44,40 PLN, czyli szczytów z sierpnia 2015 roku.

Inwestuj w realizację wzrostów lub spadków polskich spółek – sprawdź ofertę akcji syntetycznych i czym różnią się od normalnych CFD!

Grupa PZU dzisiaj o poranku zaprezentowała wyniki finansowe za 2016 rok. Skonsolidowany zysk netto wyniósł 1,95 mld PLN, podczas gdy spółka w 2015 zanotowała wynik równy 2,343 mld PLN. Spadek zyskowności jest spowodowany nałożeniem podatku od instytucji finansowych, a także inwestycjami podjętymi przez należący do Grupy Alior Bank.

Wszystkie analizy przygotowywane przez zespół X-Trade Brokers dla portalu Comparic.pl możesz śledzić pod tym linkiem!tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here