Naga MarketsPZU blisko przełamania wsparcia. Niżej tylko dołek z marca Kurs akcji spółki PZU, najpopularniejszego w Polsce ubezpieczyciela, spadał podczas wczorajszej sesji o około 0,70%. Akcje taniały o 0,19 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego minimum przy 26,98 zł. Jest to przeciętny wynik na tle tracącego wczoraj 1,53% indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy standardowych obrotach, na tle poprzednich dni. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 26,98 zł. W sumie od połowy marca odbicie doprowadziło do niemal 40% wzrostu ceny w maksymalnym punkcie.

  • Banki ciążą notowaniom PZU
  • Blisko przełamania czytelnego wsparcia

Kurs nadal spada

Notowania spółki spadają od początku czerwca i w ostatnich dniach cena przybliżyła się znacząco do wakacyjnych minimów. Kiepski sentyment na szerokim rynku sugeruje, że może dojść do wybicia tego wsparcia. Generalnie, taki ruch niewiele zmienia w szerszym układzie.

Może jednak wtedy pojawić się ryzyko powolnego powrotu na minima z marca. Po za tym całość odbicia po pandemii była niewielka na tle wielu innych spółek, tu jednak winne jest zaangażowanie PZU w sektorze bankowym, który traci przez bardzo niskie stopy procentowe.

pzu 2.09.2020
Notowania PZU 2.09.2020

Inwestuj z dźwignią na GPW w surowce, waluty, indeksy oraz spółki polskie oraz zagraniczne. Wszystko dzięki certyfikatom Turbo emitowanym przez ING N.V. Zdywersyfikuj swój portfel inwestycyjny i wybierz spośród 400 różnych certyfikatów. Dowiedz się więcej na temat certyfikatów dzięki Akademii ING.

PZU szykuje odpisy

Powszechny Zakład Ubezpieczeń zakończył analizy prowadzone w ramach procedur przeprowadzenia testu utraty wartości firmy z tytułu nabycia akcji Alior Banku oraz z tytułu nabycia akcji Banku Pekao i zdecydował o dokonaniu odpisów, których szacowany wpływ na zysk netto przypadający akcjonariuszom jednostki dominującej PZU wynosi ok. 827 mln zł, podał PZU.

“Przeprowadzenie testów utraty wartości wartości firmy z tytułu nabycia akcji Alior Banku S.A. oraz z tytułu nabycia akcji Banku Pekao S.A. na dzień 30 czerwca br. wynika z działań podejmowanych przez banki w związku z pandemią COVID-19 i jej skutkami ekonomicznymi, w wyniku których spadły oczekiwane przepływy pieniężne z tytułu akcji posiadanych w Alior Banku S.A. oraz w Banku Pekao S.A.

Wyjątkowy charakter zdarzenia z uwagi na wielkość dokonywanych odpisów powoduje, że informacja o dokonywanych odpisach, z uwzględnieniem ich wpływu na skonsolidowane i jednostkowe sprawozdania finansowe PZU SA może okazać się istotna z perspektywy oczekiwań uczestników rynku” – wyjaśniono.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here