Naga MarketscormayPZ Cormay odnotował 40,54 mln zł skonsolidowanej straty netto przypisanej akcjonariuszom jednostki dominującej w 2019 r. wobec 24,98 mln zł straty rok wcześniej, podała spółka w raporcie.

  • Strata operacyjna wyniosła 34,24 mln zł wobec 27,35 mln zł straty rok wcześniej. Strata EBITDA wyniosła 30,28 mln zł wobec 22,75 mln zł straty rok wcześniej.
  • Skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 68,41 mln zł w 2019 r. wobec 69,79 mln zł rok wcześniej.
  • W ujęciu jednostkowym strata netto w 2019 r. wyniosła 37,44 mln zł wobec 25,11 mln zł straty rok wcześniej.

Cormay podsumowuje 2019 rok

“Odnotowane straty, tak na poziomie grupy, jak i spółki, są efektem aktualizacji wartości projektów realizowanych przez spółkę: opracowania analizatorów Hermes Senior i Junior, BlueBox oraz Equisse. Ze względu na przedłużony i niezakończony proces wdrożenia do sprzedaży ww. urządzeń, w wyniku przeprowadzonych testów na utratę wartości, zdecydowaliśmy się dokonać odpisów na całość nakładów poniesionych w ramach projektów Hermes Senior, Hermes Junior i BlueBox oraz część wartości nakładów poniesionych w ramach najbardziej zaawansowanego z projektów – Equisse. Odpisy te pomimo ich wysokiego wymiaru i wpływu na wyniki w 2019 r. nie rzutują negatywnie na sytuację finansową i bezpieczeństwo finansowe gwarantowane wysokim poziomem posiadanej gotówki” – napisał prezes Janusz Płocica w liście dołączonym do raportu rocznego.

Te artykuły również Cię zainteresują
PZ Cormay to producent odczynników diagnostycznych i dystrybutor aparatury medycznej. Spółka jest notowana na rynku głównym GPW od 2008 r.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here