Naga MarketsPad w rękach graczaPyramid Games, notowany na NewConnect producent gier wideo z grupy PlayWay, wypracował w trzecim kwartale br. prawie 0,38 mln zł przychodów netto. Narastająco – od stycznia do września – przychody netto spółki wyniosły 1,58 mln zł co stanowi dwukrotny wzrost w stosunku do analogicznego okresu 2019 roku. W sierpniu Pyramid Games dołączyło do grona firm notowanych na rynku NewConnect.

  • Do najważniejszych działań operacyjnych w trzecim kwartale Pyramid Games zalicza podpisanie umowy z autorem książek Science-Fiction,
  • Marcinem Sergiuszem Przybyłkiem na stworzenie gry na podstawie uniwersum CEO Slayer.
  • Spółka zaraportowała również przekroczenie liczby 350 tys. zapisów graczy oczekujących na zakup autorskich tytułów z jej portfolio (Steam Outstanding Wishlist).

Pyramid Games podaje dane za 9 miesięcy 2020 roku

– Wyniki finansowe osiągnięte od stycznia do września były dwukrotnie wyższe w porównaniu do wypracowanych w analogicznym okresie 2019 roku. Przychody netto spółki w trzecim kwartale 2020 roku wyniosły niespełna 0,38 mln zł. W raportowanym okresie, z uwagi na istotne zwiększenie nakładów finansowych na realizowane projekty i brak płatnych premier gier, odnotowaliśmy stratę. Niemniej jednak był to okres inwestycyjny, w którym powiększyliśmy przestrzeń biurową, gdzie utworzyliśmy Studio Motion Capture. Udostępniliśmy również sześć wersji demo gier, a także dwa dobrze przyjęte prologi.

Te artykuły również Cię zainteresują

Zaobserwowaliśmy znaczny wzrost zapisów do listy życzeń naszych tytułów na platformie Steammówi Jacek Wyszyński, prezes Pyramid Games. – Do najistotniejszych wydarzeń minionego kwartału zaliczamy także podpisanie kilku ważnych umów, m.in. na realizację gry na podstawie uniwersum CEO Slayer autorstwa Marcina Sergiusza Przybyłka czy nawiązanie współpracy z Ultimate Games na wykonanie portów i wydanie naszej najnowszej gry – Rover Mechanic Simulator – na platformy konsolowe: Nintendo Switch, Xbox One i PlayStation 4 – dodaje.

W raportowanym okresie Pyramid Games otrzymało od Narodowego Centrum Badań i Rozwoju dofinansowanie na realizację innowacyjnego projektu, którego wdrożenie umożliwi spółce stworzenie złożonego systemu do portowania gier symulacyjnych single-player do trybu kooperacji online. Docelowo będzie możliwe zaimplementowanie trybu kooperacji online do autorskich gier studia takich jak np. Occupy Mars: The Game, a także świadczenie usług portowania gier symulacyjnych do trybu multiplayer dla innych firm z branży. Całkowita wartość projektu wynosi ponad 868 tys. zł, z czego kwota otrzymanego dofinansowania stanowi ponad 615 tys. zł.

Lubelskie studio nawiązało również współpracę ze spółką Manager Games SA na produkcję, wydanie oraz przekazanie praw autorskich do gry Car Mechanic Manager 2022. W ramach umowy Pyramid Games stworzy grę w wersji na komputery stacjonarne, a Manager Games zajmie się jej wydaniem. Premiera tytułu planowana jest w 2022 roku. Pyramid Games będzie miało udział w zysku z projektu w wersji PC, jak również po ewentualnym wydaniu gry na inne platformy.

– W minionym kwartale utworzyliśmy w naszej lubelskiej siedzibie Studio Motion Capture. W tym celu zwiększyliśmy powierzchnię biura o połowę. Nowo otwarta przestrzeń Motion Capture pozwoli na znaczną poprawę jakości animacji naszych gier. Rozpoczęliśmy również realizację nowych projektów takich jak Car Mechanic Manager 2022. W dalszym ciągu rozwijamy również usługi outsourcingu wspomagając m.in. studio Iron Wolf przy produkcji gry Destroyer: The U-Boat Hunter – podsumowuje Jacek Wyszyński.

W sierpniu Pyramid Games zaprezentowało darmowe prologi gier Occupy Mars i Dinosaur Fossil Hunter, których liczba pobrań do tej pory wyniosła odpowiednio ponad 189 tys. oraz 149 tys. Obecnie wishlisty wspomnianych tytułów kształtują się na poziomie 153 tys. dla Occupy Mars: The Game i około 70 tys. dla Dinosaur Fossil Hunter. Inne gry studia z największymi poziomami wishlist to Urban Explorer (30 tys. zapisów) i Rover Mechanic Simulator (26,5 tys. zapisów). Od czerwca do dnia publikacji raportu sumaryczna liczba Outstanding Wishlist dla wymienionych i pozostałych tytułów na koncie Steam Pyramid Games wzrosła o 178 tys. zapisów i obecnie kształtuje się na poziomie 350 tys. zapisów. Przytoczone dane nie uwzględniają gier realizowanych na zlecenie innych podmiotów lub wydawców (m.in. Castle Flipper, ZooKeeper czy Farming Life i innych).

Pyramid Games to działające od 2012 roku studio, zajmujące się tworzeniem gier komputerowych. Zespół Pyramid Games tworzą pasjonaci nauki i Science-Fiction, dlatego produkcje spółki nastawione są na kierunek popularnonaukowy – gry koncentrują się na tematyce odkrywania nieznanego i zdobywania wiedzy. Najbardziej oczekiwanym tytułem jest symulator przetrwania na Czerwonej Planecie – Occupy Mars: The Game. Od sierpnia 2020 r. akcje spółki są notowane na rynku NewConnect.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Poprzedni artykułWIG20 nadal w górę, akcje Allegro mocniej w dół, zyskiwały banki
Następny artykułBitcoin (BTC) przebije 16 tys. dol. Ether (ETH) z celem na wysokości poziomu 800 dol.
Krzysztof Kamiński redaktor Comparic.pl
Wiedzę z zakresu inwestowania oraz produktów finansowych zgłębiał na studiach ekonomicznych, a jej praktyczne zastosowanie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Uczestnik obrotu na największych rynkach giełdowych świata – NYSE, NASDAQ i LSE. Specjalista rynku kontraktów terminowych na surowce, głównie ropy WTI oraz złota. Autor strategii Wide View Strategy (WiViSt), którą doskonalił zgodnie z maksymą „Tnij szybko straty, pozwól zyskom rosnąć”. Zwolennik analizy technicznej. Sukces w inwestycjach zapewnia mu chłodne podejście do analizy wykresów połączone z konsekwencją i żelaznymi zasadami zarządzania kapitałem. W trakcie swej kariery na rynkach finansowych dzielił się swoim doświadczeniem z inwestorami jednego z największych brokerów Forex na świecie. Redaktor telewizji internetowej Comparic24.tv, odpowiedzialny za prowadzenie programów informacyjnych oraz poświęconych tematyce szeroko pojętego tradingu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here