Naga Markets

Pyramid Games: Ponad 22 tysiące sprzedanych egzemplarzy Dinosaur Fossil HunterSymulator paleontologa, wyprodukowany przez notowane na rynku NewConnect lubelskie studio Pyramid Games, w ciągu niespełna 5 tygodni od premiery sprzedał się w liczbie ponad 22 tysięcy egzemplarzy. Tym samym, według szacunków spółki, zwróciły się wszystkie koszty produkcji i marketingu gry, które łącznie wyniosły ponad 1 mln zł. Na zakup tytułu na platformie Steam oczekuje obecnie około 130 tysięcy osób.

Pyramid Games odnotował dobre wyniki po premierze gry Dinosaur Fossil Hunter

W niewiele ponad miesiąc od premiery Dinosaur Fossil Hunter zebrał łącznie 74 procent pozytywnych recenzji użytkowników platformy Steam, gdzie zadebiutował 4 maja 2022 r. Gra została wydana w 14 wersjach językowych, a cena egzemplarza wyniosła 19,99 USD. Wszelkie koszty związane ze stworzeniem tytułu już się zwróciły.Jesteśmy zadowoleni z wyniku sprzedażowego, jaki do tej pory udało nam się osiągnąć. W niespełna 5 tygodni sprzedaliśmy ponad 22 tysiące egzemplarzy gry. Dzięki temu przy uwzględnieniu wpłat inwestora projektowego oraz przychodu z platformy Kickstarter – zwróciły się wszystkie koszty zarówno produkcji, testów, jak i promocji Dinosaur Fossil Hunter. Nadal przewidujemy dalszy wzrost sprzedaży tytułu, z czego pozyskane środki pomogą nam w jego rozwoju. Cieszymy się również z tego, że spełniliśmy oczekiwania graczy, o czym świadczy liczba pozytywnych recenzji na platformie Steam – mówi Jacek Wyszyński, Prezes Pyramid Games.

Dinosaur Fossil Hunter powstał m.in. dzięki przeprowadzonej kampanii Kickstarter oraz wsparciu inwestora projektowego, który w zamian za wkład w produkcję uzyska 40% zysku ze sprzedaży tytułu. Dinosaur Fossil Hunter to gra z gatunku symulatorów, w której gracze wcielają się w rolę paleontologa. W trakcie rozgrywki – przemierzają oni zróżnicowane tereny po to, aby odkryć i skompletować szkielety dinozaurów, które finalnie zaprezentują we własnym muzeum.

W tym wszystkim pomagają im różnorakie sprzęty, takie jak m.in. szpadel, kilof, precyzyjne narzędzia do oczyszczania kości czy drony transportowe. Tytuł gwarantuje nie tylko wciągające godziny rozgrywki, ale umożliwia też zdobycie wiedzy na temat żyjących na Ziemi miliony lat temu dinozaurów.

Zawsze staramy się, aby nasze gry niosły ze sobą pewną wartość. W tym przypadku jest to funkcja dydaktyczna, czyli możliwość poszerzenia swojej wiedzy dotyczącej dinozaurów. Docierają do nas informacje, że praca włożona przez nasz zespół w produkcję tytułu była tego warta – stąd zamierzamy rozwijać Dinosaur Fossil Hunter i zaoferować graczom nowe dodatki, które uatrakcyjnią rozgrywkę, oczywiście w zależności od dalszych wyników sprzedażowych – zapowiada Jacek Wyszyński, Prezes Pyramid Games.

– Obecnie skupiamy się nad aktualizacją rozszerzającą grę o dodatkowy conent, którą planujemy zaprezentować jeszcze w tym miesiącu – dodaje Jacek Wyszyński.

Podstawą rozgrywki w tytule jest tryb dla pojedynczego gracza. Pełna wersja Dinosaur Fossil Hunter jest dostępna na platformach: Steam, Epic Store, Humble Store i w serwisie NVidia GeForce Now.

NED

Pyramid Games zamierza przeprowadzić portowanie gry na konsole Xbox, a następnie na PlayStation.

Autor poleca również:Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here