Naga MarketsWarszawa, 29.07.2021 (ISBnews) – Pyramid Games podpisał umowę z platformą GOG na dystrybucję gry „Occupy Mars: The Game”, podała spółka. Gra będzie dystrybuowana na platformie GOG przez dwa lata od premiery.

„Mam nadzieję, że dystrybucja 'Occupy Mars: The Game’ przez platformę GOG zwiększy dostępność i grono odbiorców naszego tytułu. Widzimy rosnące zainteresowanie tematyką kosmosu, na platformie Steam na tytuł oczekuje już ponad 180 tys. graczy, prowadzimy także rozmowy z kolejnymi platformami dystrybucji cyfrowej. Trzeba pamiętać też o tym, że większa dostępność tytułu, przekłada się na większe zasięgi i sprzedaż” – powiedział prezes Jacek Wyszyński, cytowany w komunikacie.Gra będzie dystrybuowana równolegle do platformy GOG na innych platformach dystrybucji cyfrowej. Obecnie Pyramid Games jest w zaawansowanej fazie prac nad swoim najważniejszym tytułem Occupy Mars: The Game, w której gracz wciela się w astronautę budującego kolonię na Marsie. Udostępniony w drugiej połowie ub. roku prolog pobrano ponad 260 tys. razy.

„Jeszcze wcześniej spółka planuje premierę swojej gry Dinosaur Fossil Hunter, która również znajduje się w zaawansowanej fazie produkcji. Na grę o dinozaurach oczekuje na platformie Steam około 80 tys. graczy. Gra w ubiegłym roku zebrała na platformie Kickstarter 360% zakładanej sumy” – czytamy także.

Ostatnia gra tworzona przez spółkę na zlecenie – „Castle Flipper” w pierwszym tygodniu sprzedaży na platformie Steam sprzedała się w nakładzie około 16 tys. kopii zwracając tym samym koszty produkcji i marketingu.

„Spółka pracuje obecnie nad dużą aktualizacją gry. Po odzyskaniu całości kosztów produkcji i marketingu Pyramid Games przysługuje wynagrodzenie w wysokości 40 % zysku netto z tytułu sprzedaży gry. Jeszcze w tym lub kolejnym roku Castle Flipper trafi również na konsole: w pierwszej kolejności Xbox One, Xbox Series X/S oraz Nintendo Switch, a następnie PlayStation 4 i 5. Cena gry w wersji na PC wynosi 18,99 USD” – podsumowano w materiale.

Pyramid Games to studio zajmujące się tworzeniem gier komputerowych założone w 2012 roku. Jego główna siedziba znajduje się w Lublinie, a tworzą je fani gier oraz pasjonaci nauki i science-fiction. Ich produkcje koncentrują się na tematyce odkrywania nieznanego i zdobywania wiedzy. Spółka należy do Grupy Playway. Spółka zadebiutowała na rynku NewConnect w sierpniu 2020 r.

(ISBnews)

investJesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here